Přejít k hlavnímu obsahu

Photo Converter 2

Martin Kučera 19.08.2023
Zdroj: Chip

Photo Converter rychle vypomůže s dávkovým zpracováním celých kolekcí fotografií podle předem nastavených parametrů pro úpravu velikosti a formátu. Plná verze - Chip 09/2023.

Pokud hledáte nenáročný nástroj na základní zpracování fotografií, zkuste experimentovat s Photo Converterem.

Pracovat s převodníkem fotografií už nemůže být jednodušší. Průvodci aplikace Photo Converter 2 stačí pouhé dvě obrazovky. V prvním kroku vyberete zdrojové složky s fotografiemi. V druhém kroku zvolíte parametry převodu. Nastavit lze úpravy velikosti s ohledem zachování proporcionality poměru stran. Volit můžete jak podle rozměru jedné ze stran, tak i v procentech. Samozřejmostí je ořez, otáčení a zrcadlení. Co se týká barev, je zde přítomna možnost úpravy sytosti, jasu, kontrastu, teploty a barevného ladění. Pokud byste hledali program, který optimalizuje parametry individuálně pro každý obrázek, přidali jsme na DVD i aplikaci Photo Optimizer 8, který dokáže odlišně analyzovat nejen různé obrázky, ale dokonce i dílčí části obrazu a výsledek přizpůsobit zadání.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 115 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Zajímavostí Photo Converter 2 je i sada efektů, které lze na sadu fotografií aplikovat  (rozostření, zaostření, barevnost, sépie, perokresba...). Praktická je i možnost do fotografií přidat vodoznak ve formě obrázku s volbou jeho umístění a možnost přidat dodatečné informace do parametrů EXIF (skrytých údajů poskytujících informace o poloze a času pořízení fotografie nebo typu fotoaparátu). Ukládat lze do více než dvaceti různých formátů fotografií. Při práci doporučujeme aplikaci parametrů vyzkoušet nejprve na nějaké menší zkušební sadě fotografií a až pak převody pustit na větší dávky.

Plnou verzi programu Ashampoo Photo Converter 2  v ceně 400 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení včetně průběžných aktualizací, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

 | Zdroj: Photo Converter 2

Zdroj: Photo Converter 2

 | Zdroj: Photo Converter 2

Zdroj: Photo Converter 2

 | Zdroj: Photo Converter 2

Zdroj: Photo Converter 2

Pokud byste hledali program, který optimalizuje parametry fotografií individuálně pro každý obrázek, přidali jsme na DVD i aplikaci Photo Optimizer 8, který dokáže nezávisle analyzovat nejen různé obrázky, ale dokonce i dílčí části snímku a výsledek přizpůsobit zadání.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2023

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2023

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme