Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Plán uvolňování Androidu 13: kdy lze počítat s jednotlivými verzemi

Jiří Palyza 15.02.2022

Google zveřejnil první vývojářskou verzi a plán uvolňování nové verze mobilního operačního systému Android 13. Kdy můžeme očekávat beta verzi a dostupnost finální verze? Pokud vše půjde dobře, tak už na podzim tohoto roku.

Minulý čtvrtek Google oficiálně představil první vývojářskou verzi systému Android 13. Jde o velmi čerstvou verzi mobilního operačního systému, která se nazývá Developer Preview. Ačkoliv si ji může stáhnout a instalovat kdokoliv, bude chybová a nestabilní. Proto je určena hlavně pro vývojáře.

Současně s tím se samozřejmě mnoho uživatelů zajímá i o to, jak to bude s Androidem 13 dál a kdy lze očekávat uvolnění finální verze. Google zveřejnil plán postupného dokončování a předpokládaných termínů uvolňování jednotlivých vývojových fází. 

Tento rozvrh je prozatím velmi nejasný, můžete si alespoň prohlédnout hrubý nástin plánovaného harmonogramu.

Android 13: bude první stabilní verze už v srpnu?

a13-roadmap

Google zveřejnil první časový harmonogram postupného dokončování a uvolňování nové verze mobilního operačního systému Android 13. | Zdroj: developer.android.com

Celkově jde o mnohem kratší program než ten, podle kterého byl uvolňován Android 12 v loňském roce. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se do koce března dočkat nejméně dvou předběžných verzí, určených pro vývojáře. V období mezi dubnem a červencem bychom se měli dočkat nejméně čtyř beta verzí. Za předpokladu, že nedojde k žádným zásadním komplikacím, by měla být stabilní verze Androidu 13 uvolněna v srpnu 2022.

Pro srovnání: stabilní verze Androidu 12 byla uvedena na trh 19. října 2021. Přechod mezi verzemi 11 a 12 byl ale významný. Vzhledem k tomu, že se tak zásadní změny mezi verzemi 12 a 13 nečekají, je docela možné, že se letos Googlu plánované urychlení podaří.

Zdroj: Developers


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme