Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

PlayStation 4: Změňte formát nerozpoznaného USB flash disku

Pavel Trousil 13.06.2016

Pokud vaše herní konzole nerozpozná připojený USB flash disk, patrně je na vině souborový systém, kterým je disk zformátován. 

Pokud jsou na disku nějaká data, musíte je předem zálohovat, jinak o ně v průběhu popsaného procesu přijdete. Za účelem vyřešení tohoto problému zasuňte paměťové zařízení do osobního počítače, klikněte na něj v Průzkumníku souborů pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte volbu »Formátovat«. V otevřeném okně jako »Systém souborů« vyberte možnost »FAT32«. Po výběru stiskněte dole tlačítko »Start«. Po potvrzení tlačítkem »OK« spustí systém proces formátování USB flash disku. Poté by ho měla vaše konzole PlayStatin 4 rozpoznat.

Problém spočívá v tom, že konzole PS4 je schopna rozpoznat pouze USB flash disky se souborovým systémem »FAT32« nebo »exFAT«. Pokud tyto možnosti v nabídce formátování nenajdete, budete si muset pořídit jiný USB flash disk. Pokud ani po zformátování není konzole schopna USB flash disk rozpoznat, zkuste ji vypnout a na nějakou dobu odpojit od napájení. Potom ji znovu zapněte. Zkusit samozřejmě můžete i jiný USB flash disk. A pokud má flash disk kapacitu více než 32 GB, zkuste pro jistotu nějaký menší. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud