Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Plazmové 3D televize jdou do prodeje

redakce 19.03.2010

Společnost Panasonic zahajuje prodej prvních plazmových Full HD 3D televizorů na českém trhu. Filmoví fanoušci se mohou těšit na dva modely: TX-P50VT20 s úhlopříčkou 128 cm a luxusní model TX-P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm. Oba televizory mají v základní výbavě i dvoje 3D brýle s aktivní synchronizací a satelitní tuner s podporou 3D vysílání.

V televizorech je použita nová generace plazmových panelů s rychlou odezvou fosforových buněk a 600Hz technologií. Prostorového efektu je docíleno tak, že se obraz vykresluje v plném HD rozlišení pro každé oko zvlášť s frekvencí 60 snímků za sekundu. Výsledkem je ostrý 3D obraz. Plazmové panely 3D televizorů mají certifikaci THX.  
Televizory přehrají materiál uložený v komprimovaných formátech DivX, MP3, DivX HD a JPEG a nechybí ani  možnost nahrávat přímo na externí pevný disk. Také funkce VIERA CAST, která zpřístupňuje internetové služby, rozšiřuje nabídku. Již loni měli diváci přístup do kompletního archivu stanice TV NOVA, na videoserver YouTube nebo ke sportovnímu zpravodajství na Eurosportu. Letos bude k dispozici také sociální síť Twitter a aplikace Skype. Použití aplikace Skype je jednoduché. Prostřednictvím USB portu se k televizoru připojí kamera a mikrofon a dálkovým ovládačem zahájíte hovor.
Sestavu domácího 3D kina doplňuje nový 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300. Pro přenos 3D signálu je k dispozici HDMI výstup verze 1.4.
Plazmový Full HD 3D televizor Panasonic TX-P50VT20 bude v prodeji od dubna za doporučenou maloobchodní cenu 61 995 Kč. Vyšší model TX-P65VT20 se začne prodávat v červnu. Doporučená cena 3D Full HD Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BDT300 je 15 995 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme