Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítač v klávesnici

redakce 05.05.2010

Společnost Asus uvedla na trh počítač EeeKeyboard PC EK1542, který na první pohled vypadá jako klávesnice doplněná o displej.

Tento přenosný počítač váží 1,1 kg a díky portům D-Sub a HDMI ho lze připojit k monitoru, projektoru nebo k televizoru. Zařízení disponuje i vestavěným dotykovým displejem s úhlopříčkou 5 palců (12,7 cm), který v základním nastavení pracuje jako touchpad, jehož prostřednictvím se dá ovládat kurzor. Lze jej však nastavit tak, aby zobrazoval klávesové zkratky a zástupce a uživatelé tak mohli snadněji spouštět programy a přistupovat k obsahu na internetu. Může také posloužit pro ovládání multimédií. Výkon dodává procesor Intel Atom N270, ve výbavě je 1 GB paměti, bezdrátový adaptér Wi-Fi, zdířka LAN, rozhraní Bluetooth, 3 porty USB, mikrofon a reproduktory. Data se ukládají na SSD disk, který může mít kapacitu 16 GB nebo 32 GB. Uživatelé mohou využívat platformu pro bezdrátový přenos videa, která umožňuje „posílat“ video v rozlišení HD 720p do zobrazovacího zařízení vzdáleného až 5 metrů. Ostatní obrazová data lze přenášet až do vzdálenosti 10 metrů. Operačním systémem je Windows XP Home Edition. Díky vestavěnému akumulátoru dokáže počítač podle údajů výrobce pracovat ač čtyři hodiny bez napájení. Rozměry činí 145 x 425 x 10-25 mm.

Asus EeeKeyboard PC EK1542 bude v České republice dostupný na začátku června letošního roku za cenu 13 990 Kč (16GB SSD disk) a 15 090 Kč (32GB SSD disk).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme