Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítače IBM jsou už 10 let pod Lenovem

redakce 06.05.2015

Lenovo slaví 10leté výročí od akvizice divize osobních počítačů IBM, kterou označuje jako důležitý milník na své cestě připojení ke světové špičce.

 

thinkpad-x1-carbon-nahled

Lenovo je nyní jedním z globálních hráčů na trhu s počítači a jednou z nejvíce inovativních společností na světě. Za poslední dobu mohutně roste zisk této společnosti a stala se světovou jedničkou mezi výrobci PC, a třetí příčku pak obsadila v oblasti smartphonů, tabletů a x86 serverů. Před akvizicí PC divize od IBM v roce 2005 zaujímalo Lenovo s 2,3% tržním podílem a ročními tržbami ve výši 3 miliardy USD 9. místo v rámci celosvětového počítačového odvětví.

K výročí této události uspořádá 28. května v Pekingu Lenovo Tech World – první strategicky technologickou konferenci. Na té chce přiblížit své vize do budoucna, a to včetně smartphonů a jiných technologických zařízení. Představí také svůj koncept projektů výzkumu a vývoje.

Za velký úspěch považuje Lenovo prodej 100 milionů notebooků ThinkPad (k roku 2015), představení konvertibilních počítačů YOGA v roce 2012 a dokončení akvizice Motorola Mobility a divize x86 serverů od IBM. Společnost Lenovo také štědře sponzorovala letní olympijské hry v Pekingu (2008) dodáním 20000 zařízení jako součást IT infrastruktury. A za důležité považuje i představení notebooku Thinkpad X300, který BusinessWeek označil za nejlepší notebook vůbec.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud