Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Počítačové hry s nejlepším příběhem? Tyhle tři určitě musíte vyzkoušet

Jakub Fišer 20.09.2022

Někdo hraje videohry zejména kvůli pocitu akce, někdo zase kvůli možnosti vybít svou kreativitu. A někdo to bere jako zážitek podobný filmu či knize, takže hlavní důraz klade na příběh. Jaké jsou nejlepší počítačové hry s propracovaným příběhem?

Kapitoly článku

Upozornění: článek obsahuje spoilery, vyzrazení celého děje – pokud si tak chcete některou z her zahrát, nečtěte dál!

Mafia: The City of Lost Heaven

A začneme rovnou českou klasikou, která dokázala pobláznit svět. Lineární městská akce Mafia od tvůrců Illusion Softworks vedených Danielem Vávrou je nejen ultimátní hrou s tou dobou realistickými prvky, ale taktéž se skvělým mafiánským příběhem plným překotných zvratů, hřejivých momentů a zrady.

Jako taxikář Tommy Angelo se jednoho dne namočíte do kšeftu s gangsterskou rodinou Dona Salieriho, pro kterou pak kvůli nelehké životní situaci začnete pracovat. Postupně se vám však znelíbí některé úkony členů rodiny a od Salieriho skupiny se začnete oddělovat. Ale však to znáte – z mafiánské rodiny se neodchází nikam jinam, než na onen svět.

BioShock Infinite

Série akčních FPS BioShock nabízí dokonalou syntézu skvělé hratelnosti a poutavého dynamického příběhu. Nám nejlépe utkvěl v paměti třetí díl s podtitulem Infinite. Jako bývalý detektiv Booker DeWitt se dostanete do metropole New Columbia, která se vznáší v oblacích. Město vede fanatik Zachary Comstock, který chce prostřednictvím své dcery Elizabeth zničit pozemské Spojené státy.

| Zdroj: Ghost Story / YouTube kanál

Elizabeth umí cestovat mezi časem a prostorem a právě s její pomocí se podaří Comstocka zabít, ale ještě předtím nahlédnout do eventuální budoucnosti, ve které Elizabeth skutečně zničí svět. Následně je Booker s Elizabeth přenesen na začátek všech jejich dimenzí – potok, ve kterém byl Booker pokřtěn. Následně hráč teatrálně zjišťuje, že právě Booker je Comstock z jiné dimenze a Elizabeth není nikdo jiný, než jeho dcera Anna, kterou prodal.

Death Stranding

Co by to bylo za výpravný seznam, aby na něm chyběla hra od Hidea Kodžimy. A proč si rovnou nevzít na paškál nejnovější počin japonského génia – Death Stranding. Titul se odehrává na území Spojených států pár let po apokalyptické události zvané Příliv smrti. Tento příliv smrti způsobil, že mrtvé duše uzavřené mezi životem a smrtí (na tzv. Pláži) se vrátí zpět na Zemi v podobě spirituálních bytostí známých jako VV (vyvržené věci).

| Zdroj: PlayStation / YouTube kanál

Vaším hlavním cílem je spojit východní a západní pobřeží USA pomocí tzv. chirální sítě, tedy jakési post-apo obdoby internetu. Vaše postava Sam Porter Bridges bude cestovat krajinou, dodávat zásilky a zjišťovat, jak to vlastně je s oným Přílivem smrti a proč visí ve vzduchu poslední, šesté velké vyhynutí.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia, The Gamer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme