Přejít k hlavnímu obsahu

Podezření na virus? Je tu krizový plán!

Pavel Trousil 14.10.2020

Pokud se počítač začne chovat podivně, rychle padne podezření na malware. Určitě to budete chtít vědět s jistotou, a proto proveďte sedm bezpečnostních kontrol, které odhalí i obzvláště úskočné viry.

Chip 11/2020: Uživatelé operačního systému Windows už nesurfují bez nějakého antivirového programu. Poskytovatelé bezpečnostních řešení vyvinuli řadu aplikací, které slibují ochranu před malwarem. Systém Windows 10 je navíc vybaven vlastním virovým skenerem Microsoft Defender a dalšími bezpečnostními nástroji, které se v posledních letech neustále zdokonalují. Žádný z těchto programů bohužel nedokáže najít všechen malware kolující po internetu. A ani to v podstatě není technicky možné.

eincar-nahled

zdroj: eicar.org

Pokud se váš počítač v poslední době bez jiných příčin začal chovat podivně a neobvykle, je možné, že nějaký malware překonal instalovaný antivirový program a vaše zařízení infikoval. Pokud máte na virový útok podezření, měli byste důkladně zkontrolovat svůj počítač pomocí sedmi kontrol uvedených v našem článku, který vyšel v Chipu 11/2020.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud