Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Popisování laserem

Pavel Trousil 12.03.2014

Německá firma TRUMPF představí ve dnech 18. – 21.3. na veletrhu AMPER v Brně rychlý a flexibilní popisovací laser TruMark Station 5000 pro značení rozměrově rozličných konstrukčních dílů a laserovou pracovní stanici TruLaser Station 5005 pro svařování malých a středně velkých konstrukčních prvků.

popis-nahled

Firma TRUMPF nabízí široké portfolio laserových technologií ke svařování, pájení, řezání, vrtání, obrábění a popisování. Její produkty budou k vidění na veletrhu AMPER, který proběhne v Brně 18. – 21.3. Popisování laserem je metoda určená k vytváření přesného a trvalého značení rychlou a flexibilní metodou, a to i na těžce přístupných místech. Produktová řada popisovacích laserů zahrnuje zdroje paprsku v nejrůznějších výkonových třídách a ve všech běžných vlnových délkách. V závislosti na aplikaci jsou používány diodami napájené pevnolátkové lasery s velkými pulsními výkony nebo vláknové lasery s vysokými nominálními výkony. Značení elektronických součástek (procesory, čipy) či vytváření dobře čitelného Data Matrix kódu pomocí popisovacích laserů TruMark je snadné. U firmy TRUMPF naleznete pro jakýkoliv popisovací úkol ten správný laser.

datamatrix-nahled

Zajímavé bude například sledovat také svařování na laserovém pracovišti TruLaser Station 5005. Jedná se o kompaktní laserovou pracovní stanici, která má zabudované odsávání a filtraci a vyžaduje půdorys menší než 1 m2. Přístroj je vybaven až pěti osami a svařovacími optikami s měnitelnou ohniskovou vzdáleností a může do něj být integrována také skenerová optika. S touto laserovou stanicí můžete svařovat nízkouhlíkovou ocel, nerezovou ocel, hliník, neželezné kovy a dokonce i plasty. Stanici je možné kombinovat s následujícími TRUMPF laserovými zdroji: TruPulse, TruFiber, TruDisk, TruDiode a TruMicro.

  laser-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme