Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Posílání dat na Slovensko je nyní rychlejší, konektivita je už stejná jako v ČR

redakce 12.06.2015

K dalšímu rozšíření konektivity s našimi sousedy přispěl v poslední době uzel NIX.CZ. Ten převzal správu slovenského uzlu Sitelix a rebrandoval jej na NIX.SK.

Řada členů NIX.CZ se tak stala i členy NIX.SK. Konektivitu mezi zeměmi tak zlepšilo například i známé pražské datacentrum Coolhousing, výměna mezi servery běží nyní takřka stejně dobře a za stejně výhodných podmínek, jako v ČR.

Nynější NIX.SK založila společnost Sitel pod názvem Sitelix již před téměř deseti lety. Nyní však převzal provoz menšího ze dvou slovenských peeringových uzlů provozovatel tuzemského neutrálního uzlu NIX.CZ a přejmenoval jej na NIX.SK.

Datacentrum Coolhousing je členem NIX.CZ bezmála 10 let, v lednu 2015 se stal také členem elitní důvěryhodné sítě FENIX. „Díky dosavadním dobrým zkušenostem a spokojenosti s partnerstvím s NIX.CZ jsme po změně provozovatele Sitelixu neváhali a členem tohoto peeringového uzlu jsme zůstali,“ řekl Jiří Dvořák, specialista datacentra  Coolhousing.

NIX.CZ však na Slovensko neexpandoval jen se svou značkou, ale také s tradičně vysokou úrovní služeb. První významnou změnou ve staronovém NIX.SK bylo spuštění služby Route Server, plánováno je také i zavedení iniciativy Fenix. Fenix je virtuální bezpečná síť propojující uvnitř peeringového uzlu NIX.CZ vybrané důvěryhodné operátory včetně Coolhousingu. Jejím účelem je zachovat pro uživatele dostupnost alespoň části internetových služeb například v případě rozsáhlých DDoS útoků na klíčovou infrastrukturu peeringových uzlů či jednotlivých sítí.

Díky přímým spojům do slovenských peeringových uzlů NIX.SK a SIX nyní může např. pražský Coolhousing nabízet konektivitu z propojených sítí stejně jako konektivitu tuzemskou. To znamená plnou rychlostí daného smluvního paušálu, samozřejmě bez omezení množství přenesených dat a především s latencemi velmi podobnými tuzemským. Ideální řešení tedy pro firmy se zákazníky na Slovensku či správce, kteří potřebují propojit mezi zeměmi svá řešení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud