Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Poslech hudby na smartphonu: aplikace provádí test sluchu a optimalizuje zvuk pro vaše uši

Jiří Palyza 06.06.2022

Každý člověk má jiné uši a i zvukové vjemy jsou velmi individuální. Chytrá mobilní aplikace si klade za cíl prostřednictvím testů sluchu zlepšit zvuk sluchátek a zajistit dokonalý zvuk. SoundID je k dispozici pro obě mobilní platformy: Android a iOS.

Máte vyhlédnutá vysněná sluchátka, která si i při testovacím poslechu vedla výborně. Po vybalení a prvním poslechu ze smartphonu se dostaví rozčarování. Zvukový dojem je zklamáním. Co teď.

Jednou z možností je vzít si na pomoc aplikaci SoundID, která je od litevské vývojářské firmy Sonarworks. Bezplatná aplikace nejprve prověří sluch uživatele pomocí zvukových signálů a následných reakcí posluchače.

Následně proběhne takzvaný A-B test, v průběhu kterého se zjišťují osobní preference při poslechu. Předpokladem pro test a výsledné nastavení hudby podle individuálních potřeb je vytvoření uživatelského účtu, což je bezplatné.

Aplikace pro Android a iOS

sonarworks

Po ukončení testů aplikací SoundID budete míst ekvalizér nastavený tak, aby to vyhovovalo vašemu sluchu a preferencím při poslechu hudby. | Zdroj: Sonarworks

Aplikace SoundID, která je k dispozici pro Android od verze 9 a iOS, se nepřipojuje ke zvukovému výstupu systému. Individuální kalibrace funguje pouze v případě, že je podporován vlastní model sluchátek uživatele a zvuková aplikace, prostřednictvím které si hudbu přehráváte.

Co se týče podpory sluchátek, společnost Sonarworks uvádí více než 360 modelů, a to jak sluchátek do uší, tak i typů přes uši. V přehledu je také seznam podporovaných služeb, kterých je bezmála 30. Nechybí Spotify, YouTube Music, Deezer, Apple Music a přehrávač VLC.

Vyzkoušejte obecné profily

Podle informací od společnosti Sonarworks bude softwarová i hardwarová podpora i nadále rozšiřována. Ti z uživatelů, kdo v seznamu nenajdou svá sluchátka, mohou vyzkoušet SoundID s obecnými předdefinovanými profily.

Sonarworks vznikl v roce 2012. Její zakladatelé pochází z oblasti profesionální hudby a vyvinuli technologii personalizace zvuku pro nahrávací studia. Podle společnosti aplikaci SoundID používá přibližně sto tisíc studií po celém světě. Její nejčastější využití je pro přizpůsobení zvuku monitorových reproduktorů a sluchátek.

Zdroj: Sonarworks


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme