Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pracovní Acer Chromebook 14 for Work

Pavel Trousil 25.04.2016

Acer Chromebook 14 for Work je první chromebook s 6. generací procesorů Intel Core, navíc s odolnou konstrukcí, aby splňoval požadavky podniků či vládních institucí. Na baterie vydrží až 12 hodin.

Nový Chromebook je kompatibilní s iniciativou Google Chrome for Work a zajišťuje zabezpečení, správu a odolnost.Snadno se nasazuje a spravuje i při velkém množství zaměstnanců a kanceláří. Jde o první chromebook osazený procesory 6. generace Intel Core, takže uživatelům nabízí znatelně vyšší výkon oproti předchozí generaci. Uživatelé tak mohou snadno pracovat na více úlohách současně. HD modely také poskytnou výdrž na baterii až 12 hodin, zatímco Full HD až 10 hodin. K dispozici jsou dvě možnosti klávesnice: modely se standardní a podsvícenou klávesnicí.

Acer Chromebook 14 for Work se může pochlubit funkcemi zvyšujícími jeho odolnost. Klávesnice je odolná vůči polití kapalinou o objemu až 330 ml. Systém odtokového žlabu pod klávesnicí a touchpadem odvádí kapalinu skrz dva otvory – pryč od vnitřních komponent a ven ze spodní části šasi. Chromebook 14 for Work byl testován tak, aby vydržel tlak o váze až 60 kg, stejně jako pád z výšky až 122 cm, vysoké a nízké teploty, vlhkost, vibrace, déšť, písek a prach.

acer-chromebook-14-cb3-431-060-nahled

Velký 14" displej byl navržen tak, aby se vešel do šasi, které je obvyklé pro 13,3" displeje. Chromebook 14 for Work má hmotnost jen 1,45 kg a rozměry jen 330,9 × 227 × 22,4 mm. Ddíky 720 webkameře s rozlišením 1 280 × 720 px s ním můžete provádět videohovory a nahrávat HD audia i videa. Webkamera podporuje HDR (High Dynamic Range).

Chromebook je vybaven integrovaným řešením TPM (Trusted Platform Module) pro ochranu souborů, dokumentů a fotografií. Zařízení může být dokonce sdíleno více zaměstnanci v rámci podniku či organizace, každý z nich tak má jedinečné přihlašovací údaje k účtu. Uživatelé také mohou přistupovat k souborům v režimu offline, a otvírat a upravovat dokumenty Microsoft Office, stejně jako dokumenty Google Docs. Připojení zajišťují porty USB 3.1 typ C a USB, HDMI, DisplayPort a bezdrátové připojení  dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac s technologií 2×2 MIMO a Bluetooth 4.2.

Acer Chromebook 14 for Work bude k dispozici v několika konfiguracích, buď s 32GB nebo 16GB eMMC úložištěm a s 8 GB, 4 GB nebo 2 GB dvoukanálové paměti LPDDR3 SDRAM. Pro rozšíření schopností notebooku Chromebook 14 for Work k němu mohou uživatelé připojit pomocí jediného kabelu dok Acer USB-Type-C. Některé modely Acer Chromebook 14 for Work (CP5-471) budou v oblasti EMEA k dispozici již v květnu za cenu od €249. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme