Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Prestigio na konci roku 2012 jedničkou na trhu androidových tabletů

redakce 19.03.2013

Statistických dat není nikdy dost a proto přinášíme jednu zajímavost ze světa tabletů.

Značka Prestigio se v České republice i na Slovensku stala v posledním čtvrtletí roku 2012 jedničkou na trhu tabletů s operačním systémem Android. Vyplývá to z konečných výsledků mezinárodní analytické a poradenské společnosti International Data Corporation, která monitoruje trhy informačních a komunikačních technologií. Za dynamickým růstem značky stojí přizpůsobení Multipadu pro lokální uživatele a spotřebitelsky atraktivní poměr užitku k ceně.

Čtvrtý kvartál 2012 znamenal pro Prestigio na českém a slovenském trhu celkově druhé místo za lídrem trhu, společností Apple. Kromě prvenství mezi androidovými tablety se značka stala v obou zemích nejvýraznějším skokanem roku – v roce 2012 se svými celoročními výsledky dostala jak na Slovensku, tak i v České republice z pátého na třetí místo na celkovém trhu tabletů a na druhé místo na dílčím trhu tabletů s OS Android. International Data Corporation (IDC) zaznamenala u značky Prestigio raketový nástup také v regionu střední a východní Evropy (CEE), kde obsadila čtvrté místo.

Hlavním hráčem na obou trzích zůstává  společnost Apple s jejich iPadem, která však rostla pomaleji než celý trh, jehož  důsledkem bylo snížení trhových podílů této značky v obou zemích.Trh tabletů prošel v roce 2012 ohromným boomem a zvlášť v sezóně a na konci roku se stal doslova módním artiklem. Zatímco v roce 2011 připadlo ve Slovenské republice na jeden tablet šest klasických notebooků, v roce 2012 už pouze jeden tablet na dva notebooky. Ještě zajímavější je porovnání s notebooky, které byli určené pouze pro domácnosti: na Slovensku i v České republice připadal v posledním čtvrtletí 2012 na jeden tablet jeden notebook.

Český trh tabletů ve 4. čtvrtletí 2012

2012 Q4

tis. ks

meziroční růst

Celkem

110

251.4%

Zdroj: IDC EMEA - Q4 2012

 

Český trh tabletův roce 2012

2012

tis. ks

meziroční růst

Celkem

253

237.4%

Zdroj: IDC EMEA - Q4 2012

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud