Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přichází nová generace herních monitorů BenQ

redakce 02.09.2014

BenQ uvádí na trh 24“ herní model BenQ XL2430T, oceněný prestižním Red Dot Award 2014. 

BenQ XL2430T poskytuje velké množství nových herních funkcí a technologií důležitých pro pohodlí a kvalitní výkon každého hráče – Motion Blur Reduction, odezvu 1 ms GTG, Black eQualizer, Auto Game Mode a další. Nechybí ani nejnovější technologie pro ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light.

benq-xl2430t-right45-small

„Uvedením modelu XL2430T podporujeme svůj slib neustále vytvářet špičkové herní monitory určené herním nadšencům a profesionálním hráčům,“ říká Peter Huang, General Manager technologického produktového centra BenQ a dodává: „Nejlepší herní monitory nemusí být bezpodmínečně charakteristické mimořádnými technickými parametry, ale naopak funkcemi a technologiemi, které umocňují výsledný výkon. Hraní her je o detailech ‘Gaming is in the details‘“.

Moderní design ve stylu „umění války“

BenQ XL2430T je vyhotoven v černo-červených barvách s atraktivním hliníkovým stojanem a stabilním podstavcem. Moderní design, doplněný o vysokou ergonomii monitoru, nabízí přesné nastavení výšky ve 14 úrovních, náklon obrazovky i její otočení. Úpravy je přitom možné sledovat na pohyblivých značkách a následně i duplikovat na jiném monitoru. Hlavní prvky designu dále doplňuje madlo pro přenášení, otvor na kabely ve stojanu a také užitečný zatahovací háček na boku pro bezproblémové uložení sluchátek.

Herní funkce a technologie jako základ úspěchu

Monitor disponuje rychlou odezvou 1 ms GTG a technologií Motion Blur Reduction pro plynulý obraz bez rozmazání. V kombinaci s Gaming Refresh Rate Optimatization Management, zajišťujícím optimalizaci obnovovací frekvence na 100/120/144 Hz, tak nabízí mimořádně přesné podání aktuální herní scény.

BenQ XL2430T přináší, kromě stávajících Game Mode Loader, Display Mode a Smart Scaling, také nové vlastnosti. Přednastavených 20 úrovní sytosti barev, dostupných na obrazovce přes On Screen Display (OSD) nebo Display Pilot, splní specifické požadavky hráče, který si tak snadno a bez problému monitor libovolně přizpůsobí. Vylepšený Black eQualizer dokáže automaticky rozpoznat typ hry a nastavit úroveň podsvícení tak, aby optimalizoval viditelnost v tmavých místech a zároveň nepřesvítil místa světlá.

Uživatelské nastavení monitoru se s každým hráčem liší, proto BenQ představuje i funkce pro jejich správné nastavení a sdílení. Mezi nimi například Auto Game Mode, který automaticky rozpozná žánr hry a přepne nastavení displeje do příslušného režimu, nebo doporučí herní režim ke stažení či Game Mode to Go, herní režim na cesty, umožňující nahrát nastavení na USB, do cloudu či sdílet na sociálních sítích. Pro snadné nastavení je monitor vybaven i novým ovladačem S-Switch vyvedeným v kulatém designu pro snadné uchopení i ovládání.

Důraz na ochranu zraku

Mezi hlavní cíle BenQ se řadí i starost o ochranu zraku hráčů. Proto je i nový BenQ XL2430T vybaven nejnovějšími technologiemi Eye-care, jako jsou Flicker-free, eliminující blikání na pozadí monitoru a Low Blue Light, redukující škodlivé modré světelné spektrum.

Nový Full HD herní monitor BenQ XL2430T je na trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 10 490 Kč s DPH pro Českou republiku a 377 euro s DPH na Slovenku.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme