Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profesionální 3D tiskárna DeeRed s velkým tiskovým objemem

Pavel Trousil 12.10.2015

Společnost be3D představila nový prototyp tiskárny DeeRed, která je největší tiskárnou tohoto typu ve své kategorii. Představena bude na přehlídce 3D Printshow v Paříži. 

Firma be3D oznámila novou velkoobjemové 3D tiskárny pro prototypování a konečnou produkci, která se jmenuje DeeRed. Disponuje největším tiskovým objemem ve své cenové kategorii, tj. 400 x 600 x 800 mm, což představuje navýšení o 50 % oproti původní verzi DeeRed. Designéři a výrobci nyní mohou vytvářet své výtisky najednou, bez nutnosti postupného sestavování z několika menších součástí.

DeeRed, 3D tiskárna pracující s technologií Fused Filament Fabrication (FFF), je vybavena dvěma extrudery, které umožňují tisk dvěma materiály nebo dvěma barvami. Kromě výrazného zvětšení tiskového objemu a zmenšení celkové velikosti tiskárny disponuje nejnovější verze DeeRed mnoha vylepšeními, mezi které patří vyjmutelná tisková podložka (jednoduchý přístup k přípravě tisku a vyjmutí výtisku), nová vyhřívaná podložka umožňující tisk s pokročilými materiály a rozšířená nabídka tiskových profilů.

Disponuje také novými bezpečnostními a ergonomické prvky. Ovládá se přes nový 7palcový dotykový displej a přes webovou kamerku lze kontrolovat průběh tisku. Magnetické zámky dveří zabraňují nežádoucímu otevírání dveří.

DeeRed se poprvé veřejnosti představí 16. října na pařížské 3D Printshow v Carrousel du Louvre, stánek IN-2. Prodejní cena začíná na €25 000 (přibližně 650 000 Kč) a tiskárna bude k dostání v prodejní síti během prvního kvartálu roku 2016. Jak tiskárna vypadá se můžete podívat ZDE.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme