Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profesionální OCR nástroj pro uživatele počítačů Mac

redakce 06.12.2013

Aplikace FineReader Pro pro Mac umožňuje provádění úloh při skenování a převodu dokumentů jakékoliv obtížnosti; nezbytný nástroj pro úpravu, sdílení, kopírování a citaci informací uzamčených v dokumentech a obrázcích.

Společnost ABBYY představila aplikaci ABBYY FineReader Pro pro Mac, profesionální OCR (optické rozpoznávání znaků) aplikaci pro efektivní skenování a převod dokumentů na platformě Mac. Nová aplikace umožňuje uživatelům Mac snadno upravovat, sdílet, archivovat a vyhledávat ve svých dokumentech tím, že je převede do oblíbených elektronických formátů, ale přináší také možnost snadného kopírování a citace textu z naskenovaných dokumentů, souborů PDF a digitálních fotografií. Aplikace FineReader Pro pro Mac nabízí spolehlivou alternativu ručního přepisování tím, že nabízí vysokou přesnost při rozpoznávání textu, inteligentní rekonstrukci rozvržení a formátování a jednoduché rozhraní.

S cílem usnadnit každodenní práci s dokumenty a obrázky aplikace FineReader Pro pro Mac zjednodušuje úlohy, které byly pro uživatele platformy Mac v minulosti časově náročné. Toto řešení poskytuje užitečné nástroje pro skenování dokumentů a pro převod obrazů dokumentů, jako jsou skeny, fotografie a soubory PDF do oblíbených formátů, včetně DOCX/ODT, RTF, XLSX, PDF s možností vyhledávání a chráněných souborů PDF a PDF/A, PPTX, HTML, EPUB a FB2. Kromě toho uživatelům umožňuje zpracovávat a rozpoznávat pouze vybrané oblasti dokumentu pro rychlé kopírování a citaci informací, které potřebují, aniž by museli zpracovávat celý dokument. Aplikaci FineReader Pro pro Mac lze také efektivně využít k přípravě dokumentů pro použití v nejrůznějších utilitách pro převod textu na řeč.

abbyymac-nahled

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Bezkonkurenční přesnost OCR a nejširší jazyková podpora na platformě Mac – aplikace FineReader Pro pro Mac vychází z cenami ověnčené technologie společnosti ABBYY pro OCR a převod dokumentů, která při rozpoznávání znaků poskytuje přesnost až 99,8 procent. Kromě toho automaticky detekuje a rozpoznává text ve více než 180 jazycích, včetně evropských jazyků, čínštiny, japonštiny, korejštiny, thajštiny, vietnamštiny, hebrejštiny a arabštiny – v jakékoli kombinaci.
  • Převod do formátů aplikací Microsoft Word, PDF a Apache OpenOffice Writer v původním formátování – Díky inteligentní adaptivní technologii rozeznávání dokumentů (ADRT) FineReader Pro pro Mac přesně rekonstruuje strukturu a formátování textu na mnoha stránkách, a to včetně velikosti a stylů písma, tabulek, grafů, sloupců, záhlaví, zápatí, poznámek pod čarou, obsahu, číslování stránek a dalších atributů, které se ve vícestránkových dokumentech běžně vyskytují. Při ukládání do formátu PDF aplikace identifikuje a reprodukuje obrysové značky obsahu dokumentu s pěti aktivními odkazy pro lepší navigaci a čtení.
  • Intuitivní uživatelské rozhraní, orientované na úkoly – FineReader Pro pro Mac nabízí vysoce optimalizované a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní navržené pro snížení počtu kroků, které jsou při zpracování dokumentů typicky vyžadovány, a to vše na jediné kliknutí tlačítka.
  • OCR digitálních fotografií a předběžné zpracování obrazu – Jako alternativu k běžným skenerům mohou uživatelé dokumenty pro OCR a převod fotografovat svými fotoaparáty a mobilními přístroji. Pro opravu možného zkreslení obrazu, v závislosti na typu fotografie, aplikace FineReader Pro pro Mac před rozpoznáváním aplikuje nejrůznější nástroje pro předběžné zpracování obrazu. S pomocí tohoto univerzálního editoru obrázků mohou uživatelé také opravovat jas a kontrast, vyrovnávat zakřivené řádky textu, opravovat lichoběžníkové zkreslení, redukovat šum ISO, odstraňovat pohybový efekt, rozdělovat dvojstrany, ořezávat obrázky a další.
  • Spolehlivá archivace a sdílení PDF – Aplikace FineReader Pro pro Mac uživatelům umožňuje formát PDF skutečně využívat při každodenní práci s převodem dokumentů na soubory PDF s možností vyhledávání a komprimované a chráněné soubory. Dokáže také vytvářet vytvářet obrysy PDF pro rychlou navigaci v dokumentu, podporuje PDF soubory s tagy, optimalizované pro přenosná zobrazovací a čtecí zařízení, a exportovat je do formátu PDF/A pro dlouhodobou archivaci.  
  • Rychlé vytváření elektronických knih – Aplikaci lze snadno používat k převodu tištěných dokumentů a obrázků formátů, podporovaných čtečkami elektronických knih, počítačovými tablety a smartphony, a to včetně oblíbených formátů Electronic Publication (.ePub) a FictionBook (.fb2).

Dostupnost

Aplikace FineReader Pro pro Mac je nyní k dispozici prostřednictvím obchodu Mac App Store a v online obchodu ABBYY. Uživatelé aplikace ABBYY FineReader Express Edition pro Mac mohou své kopie upgradovat na plně profesionální verzi aplikace FineReader za speciální cenu. Více informací o tomto produktu prosím a cenách naleznete na stránkách http://www.abbyy.cz/…pro_for_mac/.

Zdroj: TZ ABBYY.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme