Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Projekt Turris získal mezinárodní cenu

redakce 29.10.2015

Sdružení CZ.NIC získalo za svůj bezpečnostní projekt Turris mezinárodní cenu iPACSO v kategorii Innovative Cyber Security or Privacy Research. 

Cílem této soutěže je podporovat inovativní společnosti a inovátory v oblasti internetových technologií, kteří se zaměřují především na bezpečnost. Ceny v soutěži iPASCO byly rozděleny minulý týden v Bruselu. Zástupci sdružení CZ.NIC obstáli v početné konkurenci z celé Evropy; jejich řešení bylo jedním z 55 přihlášených. Projekt Turris byl představen již na řadě komunitních fór jak v České republice, tak i ve světě. Zájem o něj přiměl jeho autory k rozšíření projektu, které je prezentováno pod názvem Turris Omnia.

Porota soutěže iPACSO ocenila nejen unikátnost domácího routeru Turris a důslednou podporu otevřených standardů, ale především jeho zasazení do širšího systému včetně úzké spolupráce s Národním bezpečnostním týmem CSIRT.CZ. Díky datům z projektu Turris mohli členové tohoto týmu odhalit již několik zranitelností a odhalit nákazu v síti dvou desítek uživatelů routeru Turris.

Evropa je světovým lídrem v oblasti bezpečnostních řešení informačních a komunikačních technologií, ale mnohé z těchto řešení jsou známy jen některým odborníkům a expertům. Sdružení iPASCO, jehož členy jsou přední evropské firmy i univerzity, oslovuje inovátory, podnikatele i zavedené společnosti, aby se podělili o své projekty a propagovali je tak mezi uživateli, kteří hledají inovativní řešení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme