Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Projektory Benq MP780 ST, MX750, SP840 a SP890

redakce 13.08.2010

Společnost BenQ uvádí na trh čtyři projektory určené pro použití v učebnách. Nové modely nesou označení MP780 ST, MX750, SP840 a SP890 a kromě zobrazení dat podporují interaktivní technologii BenQ PointDraw.

Interaktivní technologie BenQ PointDraw nevyžaduje instalaci bílého plátna ani provádění kalibrace, což umožňuje plynulý chod výuky. Projektory dokáží podle výrobce zobrazovat ve 3D, mají zabudovaný vstup pro mikrofon, vestavěné reproduktory a možnost promítat obsah z USB flash disku či paměťové karty vložením přímo do projektoru.

 

Projektory jsou pro školní potřeby lákavé z důvodu nízkých nároků na pořízení, údržbu a snadné instalace do učebny, dlouhé životnosti, uživatelské jednoduchosti, vylepšenému zabezpečení a možnosti ovládání přes jednoduché webové rozhraní skrze LAN síť. V jejich výbavě je několik technologií pro vylepšení kvality a barevnosti obrazu (HQV, BrilliantColor a VIDI).

Nejlépe vybavený nově uváděný projektor nese označení MP780 ST má zobrazovací poměr 0,5 a disponuje systémem PointDraw využívajícím interaktivní pero, díky němuž mohou uživatelé ukazovat, kreslit a psát na jakýkoliv promítací povrch, jímž nutně nemusí být bílé plátno ani tabule, to vše bez nutnosti provedení kalibrace. Toto řešení šetří náklady na pořízení interaktivní tabule a zároveň eliminuje jakákoliv prostorová omezení. Umožňuje tak uživatelům vytvořit interaktivní pracovní prostor o velikosti úhlopříčky 48" až 300" z jakékoliv tabule, stěny či jiného rozlehlejšího povrchu. Krátká projekční vzdálenost, možnost promítat z paměťového média a vestavěné reproduktory činí z modelu MP780 ST cenově dostupný all-in-one projektor umožňující snadné přemístění z jedné učebny do druhé a rychlé přizpůsobení aktuálním potřebám.

Moderní metody výuky podpoří také modely MX750 a MP780 ST, které umožňují i zobrazení ve 3D. Učitelé tak mohou hladce přepnout z klasického módu promítání do režimu 3D, a to bez jakýchkoliv časově náročných operací.  Model MX750, který stejně jako jeho kolega MP780 ST nevyžaduje nastavení, je vybaven i technologií USB Display a integrovanou čtečkou USB zařízení, vestavěným mikrofonem i velkými reproduktory. Za zmínku jistě stojí také zoom 1.6:1.

Pro velkoprostorovou projekci uskutečňovanou v posluchárnách a přednáškových sálech nabízí BenQ modely s vysokým jasem 4 000 ANSI lumenů - SP840, jehož kontrastní poměr dosahuje hodnoty 3 000:1, a model SP890 s ještě vyšším kontrastním poměrem 50 000:1. Oba modely upoutají pozornost studentů nádherným obrazem ve Full HD rozlišení 1080p. Blýsknou se také použitím technologie BrilliantColor, špičkové projekce VIDI a funkce Independent Color Management. Barevné podání, vynikající kvalita a úhlopříčka celých 500“ vytváří podmínky pro provoz i se zapnutými světly v přednáškovém sále, což studentům umožní pohodlně si dělat zápisky a nenutí je psát v šeru.

Model SP890 nabízí všestrannné možnosti instalace, umožňuje nastavení čočky v horizontálním i vertikálním směru a zoom v poměru 1,5:1. Projektor lze dále nakonfigurovat a ovládat, třeba i s několika dalšími projektory současně, prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní v rámci LAN sítě.

Nízké finanční nároky na údržbu a dlouhá životnost produktů je zaručena absencí nutnosti údržby filtru a hermetickým uzavřením DLP projektorů, které přístroj zcela chrání před prachem a stoprocentně tak zamezují postupnému blednutí barev. Všechny čtyři modely umožňují prostřednictvím přiloženého softwaru Crestron RoomView Express ovládání přes LAN síť. V České republice se bude projektor MP780ST prodávat za 31 990 Kč, model MX750 má stát 15 990 Kč, SP840  54 990 Kč a verze SP890 má doporučenou koncovou cenu 74 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme