Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Promítání přes LAN síť

redakce 19.10.2010

Společnost BenQ nabízí nový DLP projektor MX750 s XGA rozlišením (1024 x 768 bodů). Mezi jeho přednosti patří možnost ovládaní prostřednictvím lokální sítě, snadné promítání z USB disku či LAN sítě (prostřednictvím funkce LAN a USB Display) a také zoom 1,6:1.

Nový projektor od společnosti BenQ nabízí kontrastní poměr 3 000:1, jas 3 000 ANSI lumenů a rozlišení 1024 x 768 pixelů. Hodí se především pro výuku  obchodní prezentace, které mohou být doplněny zvukem – má integrovaný reproduktor s výkonem 20W. Lampa nabízí životnost 3000 hodin, pokud byste však projektor provozovali v úsporném režimu, vyšplhá se tato hodnota na 4000 hodin.

Promítání z LAN sítě

Prostřednictvím funkce pro snadné promítaní z LAN sítě (LAN Display) a vlastní přidělené IP adresy se BenQ MX750 promění na samostatný a funkční síťový komponent, který stačí spojit s počítačem skrze LAN kabel. Pokud chcete navíc dát sbohem drátům a kabelům, nabízí se volitelný doplněk v podobě Wireless LAN adaptéru. Video tedy nemusíte přenášet analogovými či digitálními kabely (D-Sub, HDMI, DVI) a stačí k tomu levnější a snadněji instalovatelný ethernet kabel.
Funkce LAN Display umožňuje získat kontrolu nad projektorem prostřednictvím LAN sítě, a to ať již chcete ovládat projektor ze vzdáleného PC nebo se právě nacházíte u samotného zařízení a potřebujete ze vzdáleného PC promítat. O vše se postará zdarma dostupný softwarový pomocník BenQ Q Presenter, jež tvoří příslušenství projektoru. BenQ MX750 lze využít rovněž pro účely informačních tabulí, jelikož lze signál z jednoho PC promítat přes LAN síť až na 8 různých projektorech.
Díky funkci USB Display můžete projektor dokonce používat i jako samostatnou jednotku bez připojeného počítače. Z USB flashdisku lze totiž přímo promítat materiály v několika datových formátech.
Projektor MX750 zakoupíte za cenu 17 990 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud