Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Proti vykrádání profilů na facebooku

redakce 21.09.2010

AVG oznamuje spuštění nové online kampaně, která má v tomto školním roce pomoci univerzitním studentům v boji proti zneužívání jejich profilů na Facebooku.

K napadení profilu na Facebooku dochází ve chvíli, kdy jsou majiteli účtu ukradeny přihlašovací údaje a jeho „přítel“ nebo zločinec zneužije tento profil k publikování falešných vzkazů. Tato kampaň byla spuštěna na základě nového výzkumu společnosti AVG Threat Labs, který poskytuje okamžité a kompletní bezpečnostní analýzy webových stránek včetně vyhledávání statistik, časových sousledností, podrobných analýz dotazovaných webových stránek a detekčních map.

Při průzkumu bezpečnosti 50 globálních sociálních sítí AVG Threat Labs zjistila následující data:
•    V rámci 50 největších sociálních sítí na světě je ohroženo 19 491 webových stránek,
•    z tohoto počtu připadá 11 701 stránek na Facebook - největší sociální síť na světě,
•    na YouTube připadá 7 163 webových stránek.

“Na celosvětově nejpopulárnějších sociálních sítích jsme detekovali téměř 20 tisíc ohrožených webových stránek, a proto by si uživatelé sociálních sítí měli uvědomit nebezpečí, které jim tam hrozí. Do skupiny nejvíce ohrožených uživatelů těchto stránek patří především mladí lidé pod 25 let,“ řekl Tony Anscombe, ambasador volně dostupných produktů. „Naše kampaň bude zahrnovat i další výzkum poukazující na to, že pouze nízký počet studentů se zajímá o bezpečnostní opatření na sociálních sítích. Tato kampaň bude založena na sérii návodů a videí, a to jak v informativní, tak i zábavné formě.“

Podle výzkumu provedeného společností AVG jsou napadením profilu na sociálních sítích jako
je Facebook nejvíce ohroženi zejména studenti mezi 18 a 25 lety. Závisí to také na demografickém rozložení těchto uživatelů. Například v USA je 72 procent všech osob mezi 18 a 25 lety aktivních
na sociálních sítích (podle průzkumu Pew Research Center – http://bit.ly/9QWFD3).

Současně průzkumy také ukazují, že lidé mezi 18 a 25 lety neberou otázky týkající se bezpečnosti na internetu příliš vážně. Zpráva britské společnosti Ofcom Communications Market Report ukázala, že ve srovnání s 23 procenty celkové populace užívající internet se pouhých 15 procent mladých lidí mezi 16 a 24 lety zajímá o zabezpečení na internetu. Kromě toho jen 9 procent uživatelů věnuje pozornost soukromému zabezpečení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme