Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Průhledný notebook: k čemu může být něco takového dobré?

Pavel Trousil 19.02.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Podle uniklého obrázku Lenovo zřejmě pracuje na průhledném notebooku, který bude představen patrně už na veletrhu Mobile World Congress 2024. Co od něj můžeme čekat a jaké by měl mít výhody?

Podle uniklých informací chce společnost Lenovo na veletrhu Mobile World Congress 2024 představit notebook s průhledným displejem a víkem. Informoval o tom například server The Verge a X/Twitter účet. V zavřeném stavu budou uživatelé zřejmě vidět skrz displej na klávesnici.

Zdroj: X/Twitter

Přesná technologie, která za tímto průhledným zázrakem stojí, je zatím nejasná. Hovoří se o průhledném OLED panelu, se kterým Lenovo již nějakou dobu experimentuje. Uniklé snímky nyní naznačují, že by zadní strana mohla nabídnout i vlastní funkce. Může se dokonce jednat o druhý displej, který zobrazuje více než jen klávesnici.

Funkce a výhody stále nejasné

Samotná společnost se k novému notebooku a jeho designu zatím nevyjádřila. Očekává se, že Lenovo notebook představí na veletrhu Mobile World Congress 2024, který se bude konat v Barceloně od 26. do 29. února. O dalších vlastnostech zatím nepojmenovaného zařízení tedy zatím není nic známo. Jisté je pouze to, že průhledný notebook bude vybaven operačním systémem Windows 11.
 

Mohlo by vás zajímat

Jak mohou uživatelé využívat speciální funkce notebooku a co Lenovo s tímto zařízením plánuje, také není jasné. Pokud Lenovo notebook na veletrhu Mobile World Congress 2024 skutečně představí, budou tyto otázky příští týden alespoň částečně zodpovězeny. Účel si totiž jen těžko představit. Proč by někdo potřeboval vidět za víko svého notebooku?

Lenovo není první, kdo se o něco takového pokouší. Samsung dokonce už na CES 2010 předvedl koncept transparentního notebooku. Ale o 14 let později se zdá, že už uzrál čas tuto technologii skutečně komercializovat.

Zdroj: X, Windows Report, The Verge
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud