Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První IT tábor

redakce 29.08.2013

Jeden z největších českých IT shopů Mironet letos v létě zorganizoval první dětský IT tábor. Hned v prvním ročníku se podařilo obsadit všechna místa.

Nově vznikající nezisková organizace IT people, kterou založil Mironet, začíná zajišťovat celou řadu aktivit ve snaze přitáhnout mladé lidi k studiu technických oborů. Jednou z těchto aktvit byl právě první IT tábor.

Najít dostatečně rozmanitý letní program pro technicky nadané juniory bylo poměrně složité zadání. Pro táborové vedoucí bylo náročné namíchat správný koktejl vzdělávání se zábavou, aniž by sklouzli k příliš zjednodušenému podání IT znalostí. Od 17. do 24. srpna 2013 se v Eši u Pacova se ale pro mladé experty na počítače podařilo uspořádat tábor, kde odborníci předávali dětem své znalosti. Děti se učili budovat počítačové sítě, zálohovat, instalovat Windows nebo nastavit BIOS. Dostalo se i na hardware, děti sestavovali počítače z komponent, naklonovali pevný disk a zprovoznili potřebné ovladače.

Program IT tábora byl i přes orientaci na informační technologie různorodý, děti jen neseděli u počítačů, věnovali se i fyzickým aktivitám. Tábor byl určen pro děti od 12 do 16 let, jeho kapacita 32 dětí byla do posledního místa obsazena. Sdružení IT-people akci považuje za úspěšnou a rádo by v nastartované tradici pokračovalo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme