Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První odolný fotoaparát od Nikonu

redakce 25.08.2011

Nikon má svůj první odolný fotoaparát speciálně určený pro outdoorové aktivity. Vodotěsný model COOLPIX AW100 je odolný proti nárazům i mrazu a je dostatečně vybavený.

Kapitoly článku

Kategorie fotoaparátů do každého počasí COOLPIX ‘All Weather’ (AW) přibyla do rodiny COOLPIX k dosavadním řadám Styl (Style – S), Výkon (Performance – P) a Život (Life – L). COOLPIX AW100 byl navržený k zachycení akce na zemi i ve vodě. Je vodotěsný do hloubky 10 m, odolný proti nárazu při pádu až z 1,5 m a spolehlivý při mrazu až do -10 °C.
Fotoaparát má vestavěný polohovací systém GPS, elektronický kompas a mapu světa - umožňuje tedy snadný geo-tagging fotografií, usnadňuje orientaci na neznámých místech a dokonce sleduje trasu při cestování.
Citlivý snímač CMOS s rozlišením 16 megapixelů a zadním podsvícením v kombinaci se speciálními režimy pro slabé osvětlení zajišťuje podle výrobce dobré výsledky na silném slunci, v noci i při potápění. Fotoaparát AW100 používá širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem, nahrává videosekvence v rozlišení Full HD (1080p) se stereo zvukem a nabízí čtyři moderní funkce pro redukci rozmazání snímku, které minimalizují vliv pohybu fotografovaného objektu, slabého osvětlení a chvění fotoaparátu.
Funkce „Snadné panorama“ usnadňuje pořízení snímků s úhlem 360° a 180°. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a spojí je do krásného panoramatu.

Snadné ovládání

Ovládání fotoaparátu COOLPIX AW100 je snadné. Ke snímání podvodních scén slouží režim Pod vodou, který automaticky upravuje nastavení vyvážení bílé barvy. Po stisknutí tlačítka Action-Control můžete nastavit fotoaparát a pořídit snímek jednou rukou: tlačítko aktivuje režim, ve kterém lze nastavení fotoaparátu měnit zhoupnutím fotoaparátu dopředu a dozadu, takže na svahu můžete fotografovat, aniž byste si sundali rukavice.
Fotoaparát COOLPIX AW100 přichází ve třech barvách: camouflage, orange a black. Bude se prodávat s doporučenou maloobchodní cenou 7 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud