Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První OLED televize se zakřivenou obrazovkou

redakce 10.01.2013

Díky využití technologie OLED se firmě LG Electronics podařilo vyrobit televizor se zakřivenou obrazovkou. Představila ho na právě probíhající výstavě CES 2013 v Las Vegas. Zaujme hlavně patentovanou WRGB technologií, tenkostí, zakřiveným designem a živými barvami.

Model EA9800 s 55palcovou OLED obrazovkou má zajímavý ergonomický design a podporuje technologii LG CINEMA 3D. S mírným vnitřním zakřivením je celý povrch obrazovky ve stejné vzdálenosti od očí diváka, čímž dochází k odstranění problému s vizuálním zkreslením a ztrát detailů na krajích obrazovky. Datum uvedení na trh ani cenu televizoru firma zatím neoznámila.

Technologie WRGB spočívá v tom, že ke třem základním barvám se přidává ještě bílý sub-pixel, díky čemuž je dosahováno skvělé barevné škály a přesných barev. Podle LG to zajišťuje zobrazení jemnějších odstínů a tónů a barevné podání je více realistické a pro oči komfortnější.

Jelikož OLED televizory nepotřebují žádné podsvícení, mohla se výrazně snížit jejich hmotnost a mohly zeštíhlet. Rámeček obrazovky je navíc v podstatě neviditelný. Součástí balení bude i držák, umožňující zavěsit televizor pouze 2,5 centimetru od stěny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud