Konference se koná 15. září v Lékařském domě v Praze 2. Podrobné informace naleznete zde: https://www.distancnirehabilitace.cz/
Hlavním cílem akce je podle organizátorky akce Mgr. Milady Luisy Šedivcové propojení vědeckých akademických pracovišť s potřebami státu a komerční sféry v oblastech telemedicíny, resp. telerehabilitace a další využití inovačních digitálních řešení ve zdravotní péči.
Program konference je nastaven tak, aby nadaní studenti zdravotnických oborů dostali maximální prostor pro prezentaci svých aktivit a úvodních klinických zkušeností. Svoje výsledky představí také studenti biomedicínského inženýrství a systémové integrace zdravotnických procesů nebo studenti informačních a komunikačních technologií ve zdravotnictví, viz https://www.studuj-ikz.cz.
Návštěvníci načerpají informace ve třech konferenčních blocích, zaměřených na koncepty e-health, telemedicínu a telerehabilitaci, dále na asistivní technologie, aplikace umělé́ inteligence a jejího využití. V závěrečném bloku pak budou představeny příklady praktických nasazení moderních technologií v rehabilitačním lékařství.
Posluchače ale jistě zaujmou i další studentská témata, jako například Asistivní systémy pro pacienty s obezitou využívající AI nástrojů, Zpětnovazební systém pro řízení expoziční terapie ve virtuální realitě nebo První zkušenosti s implementací technologií pro transformaci lázeňské péče.
Ze studentských prací doporučujeme například příspěvek Ing. Karly Mothejlové: Ověření klinické efektivity platformy Homebalance v distanční péči pacientů s poruchami rovnováhy. Ing. Mothejlová využila téma pro svou diplomovou práci a dále jej rozvíjí v doktorském studijním programu Biomedicínské inženýrství na FBMI ČVUT.
Účastníci se mohou těšit na vystoupení prof. MUDr. Martina Matoulka, Ph.D., předního odborníka z oblasti telemedicíny a distanční péče z 1. LF Univerzity Karlovy nebo na přednášku doc. JUDr. Jana Koloucha, Ph.D., špičkového specialisty na kyberbezpečnost ze sdružení CESNET.
Zdroj: Distancnirehabilitace.cz