Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ředitel strategie v ICANN odstoupil

redakce 18.11.2012

Kurt Pritz, strategický ředitel ICANN a šéf projektu zavádění nových domén nejvyšší úrovně, rezignoval na svoji funkci kvůli střetu zájmů.

Podle prohlášení generálního ředitele ICANN je rezignace Kurta Pritze na funkci strategického ředitele nejlepším východiskem pro další fungování organizace zastřešující internetové domény nejvyšší úrovně. Kurt Pritz bude pro ICANN nadále pracovat jako konzultant, ovšem již bez přístupu k žádostem o zřízení nových internetových domén či dalším informacím a bez jakýchkoli rozhodovacích pravomocí.

Zásadní změna ve vedení ICANN přichází jen několik týdnů po konferenci v kanadském Torontu, kde organizace zveřejnila další kroky při zpracování žádostí o nové generické domény nejvyšší úrovně. Poté co byl v září uzavřen příjem připomínek k podaným žádostem, začala fáze jejich posuzování, která potrvá do konce března příštího roku. Kurt Pritz při této příležitosti také přislíbil změny v komunikaci s žadateli o nové domény, kteří za své žádosti zaplatili celkem přes 350 milionů dolarů, a zefektivnění souvisejících procesů.

Konkrétní informace o střetu zájmů bývalého strategického ředitele ICANN nebyly zveřejněny. Fadi Chehadé, prezident a generální ředitel ICANN, i Kurt Pritz odmítli celou záležitost dále komentovat.

Zdroj: Svět-hostingu.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme