Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Řešení prevence ztráty dat

redakce 21.04.2010

Rostoucí počet incidentů spojených s narušením dat vytváří potřebu snadno nasaditelné technologie DLP.

Společnost McAfee oznámila nejnovější verzi svého řešení prevence ztráty dat. Toto řešení slouží firmám k zabezpečení citlivých obchodních informací i dat, jejichž ochrana podléhá regulačním požadavkům. Technologie DLP (Data Loss Prevention) v sobě zahrnuje prevenci ztráty dat napříč všemi součástmi platformy McAfee ePolicy Orchestrator. Výrazně se zvýší
i podpora adresářových služeb Microsoft Active Directory. Řešení proti ztrátě dat od společnosti McAfee nabízí komplexní ochranu, ať už se jedná o data na médiích USB nebo kdekoliv v síti, před firewallem i za ním.

Vlastnosti technologie Data Loss Prevention společnosti McAfee:
- Snadné nasazení. Řešení DLP lze implementovat během několika dní, ne za 6 až 9 měsíců, jak tomu bývá u konkurenčních produktů. DLP od společnosti McAfee umožňuje rychle otestovat, zda nastavení vyhovuje politice firmy v oblasti nakládání s daty. Podrobné a intuitivně pochopitelné údaje, které toto řešení poskytuje, umožňují oddělením IT rychle získat přehled o dosud neznámých rizicích a rychle nasadit metody ochrany firemních dat.
- Správa. Uživatelé mají nyní k dispozici jednoduché prostředky pro správu bezpečnostních incidentů z platformy ePolicy Orchestrator pomocí jediné konzole. Toto centralizované rozhraní podporuje správu, změny konfigurace a reportování, nabízí záznamy o způsobech, jakým byla data používána v minulosti. Správa systému může být podle konkrétních potřeb dále delegována.
- Integrace. Těsná integrace mezi technologií Data Loss Prevention a dalšími řešení společnosti McAfee pro ochranu dat umožňuje koordinované a automatizované reakce na bezpečnostní hrozby. Systém je také provázán s hlavními technologiemi pro správu práv (rights management), například s technologií DRM společnosti Adobe. Citlivá data lze tímto způsobem chránit i v případě, že opustí prostředí firmy.
- Proaktivní přístup. Pokročilé způsoby analýzy dat nabízejí zákazníkům hlubší pochopení toho, jak jsou jejich data používána, což umožňuje lépe předvídat možné problémy a odhalit dosud neznámá potenciální rizika.
Přístup společnosti McAfee k technologii DLP je unikátní, protože je založen na integrovaných zařízeních i softwarových agentech. Pomocí platformy ePolicy Orchestrator lze toto řešení nasadit nikoliv v řádu měsíců, ale dnů. Snadné použití systému umožňuje jednoduchou tvorbu bezpečnostních politik i přehled o tom, jak jsou data právě používána. Bezpečnostní politiky je možné ještě před jejich nasazením v produkčním prostředí testovat proti záznamům o historii dat. Tento přístup umožňuje nasazování politik jinak než metodou pokus-omyl, bez nutnosti drahých konzultačních služeb nebo hrozeb falešných poplachů, které mohou způsobit přerušení firemních procesů. Znalost o tom, jak se s daty zacházelo v minulosti, může také urychlit vyšetřování bezpečnostních incidentů a zkrátit potřebný čas až na minuty.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme