Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ROBOSOUTĚŽ na ČVUT

Josef Mika 04.11.2015

V pátek 6. listopadu na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí proběhne první předkolo oblíbené studentské ROBOSOUTĚŽE.

Populární soutěž pro tříčlenné středoškolské týmy startuje prvním předkolem již 6. listopadu, druhým pak 13. listopadu, třetím 20. listopadu a následným čtvrtým předkolem 27. listopadu, a to vždy od 11.30 hodin v učebně KN:E-107 na Karlově náměstí. Úkolem každého soutěžního týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO MINDSTORMS tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu co možná nejlépe. Nejlepší tři týmy z každého předkola (celkem tedy 12 týmů) změří své síly ve finále 18. prosince s univerzitními týmy.

V letošním roce budou roboti řešit úlohu Požární zásah. Pořadatel soutěže, Dr. Martin Hlinovský z katedry řídicí techniky k zadání uvádí: „Jako každý rok jsme se i letos snažili přijít v soutěži s nějakým novým, neotřelým, ale náročným úkolem. Za uplynulých šest let již studenti zvládli vyřešit úlohy Bludiště, SUMO, Balancování s míčkem, Mobilní most, Sbírání míčku a PAC-MAN. Vždycky nás mile překvapí množství konstrukčních řešení a vynalézavost studentů.“

Soutěž je veřejná a jsou na ni zváni příbuzní, spolužáci a přátelé soutěžících a všichni zájemci o mobilní roboty a o studentské soutěže. Podrobnosti o letošním zadání, seznam přihlášených týmů a další informace najdete na www.robosoutez.cz.

03

Minulý rok se soutěžilo v disciplíně "Pac - Man".


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud