Přejít k hlavnímu obsahu

Rozšiřte si slovní zásobu s mobilními aplikacemi

redakce 01.07.2019
info ikonka
Zdroj:

Moderní technologie se nám snaží zjednodušit život ve všech možných ohledech a výjimkou není ani studium cizích jazyků.

Nesmírnou výhodou „mobilního vzdělávání“ je to, že vám umožní slovíčka procvičovat systematicky, zábavně, ale hlavně vždy a všude – ráno při snídani, během cesty do práce v MHD, při ležení u bazénu apod. Nabídka vzdělávacích mobilních aplikací je veliká, jejich kvalita však kolísá. Marie Jelínek z jazykové agentury Skřivánek proto připravila tipy na trojici nejlepších aplikací a dále radí: „Podobně jako u klasického vzdělávání je důležitá pravidelnost a opakování. Stanovte si například cíl naučit se alespoň jedno nové slovíčko denně a zároveň se jej snažte používat v praxi – díky tomu si znalosti nejlépe upevníte.“

1. Memrise (iOS/Android)

vyuka-jazky-memrise Aplikace Memrise patří mezi ty vůbec nejznámější a nejpoužívanější, a to zejména z toho důvodu, že je postavena na principu hry. Nemusíte se tedy bát, že by vás dril slovíček přestal bavit. Kromě kvalitně zvládnuté výuky nových slovíček (přečte vám je rodilý mluvčí na videu) dokáže aplikace skvěle recyklovat stará slovíčka a donutit vás zvládnout i ta, která si prostě nemůžete zapamatovat.

2. Quizlet (iOS/Android)

vyuka-jazyku-quizlet Aplikace Quizlet je unikátní především tím, že uživateli nabízí přístup k obrovské databázi již vytvořených setů slovíček. Můžete si tedy vyhledat a uložit konkrétní sety k procvičení podle svých potřeb, například slovíčka ke zkouškám FCE/CAE či Business English Phrases nebo třeba English Prepositions. K dispozici jsou různé jazyky, ale také například sety zaměřené na medicínu, historii a další obory. Samozřejmě si můžete vytvářet i vlastní sety.

3. Vocabulary.com (iOS/Android)

vyuka-jazyku-vocabulary-com Pokud jste zvyklí používat v práci on-line slovníky či překladače angličtiny, zkuste je vyměnit za web Vocabulary.com. Na této stránce se vám slovíčka po vyhledání zobrazí nejen s vysvětlením, ale i v kontextu několika vět. Následně si je můžete uložit a stránka vás pak ze slovíček pravidelně zkouší. Souběžně můžete tento nástroj používat i ve stejnojmenné mobilní aplikaci.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme