Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rychlejší, bezpečnější a úspornější Xeony

redakce 06.04.2011

Nové procesory Intel Xeon E7 jsou rychlejší (podporují až deset jader a poskytují až o 40 procent vyšší výkon než procesory předchozí generace), mají dvě nové bezpečnostní funkce a jsou energeticky úspornější díky nové funkci, která podle pracovní zátěže dynamicky upravuje spotřebu energie.

Kapitoly článku

Společnost Intel Corporation ohlásila novou řadu výkonných serverových procesorů pro systémy s vysokou spolehlivostí. Procesory Intel Xeon E7-8800/4800/2800 staví na předchozí generaci serverových procesorů Intel. Vyráběné jsou 32nanometrovou technologií, mají až deset jader s technologií Intel Hyper-Threading a poskytují až o 40 procent vyšší výkon než procesory řady Intel Xeon 7500. Jejich nové vlastnosti zaměřené na úsporu omezují odběr energie nečinnými částmi čipu.
Nová řada procesorů zahrnuje osmnáct nových modelů pro servery disponující dvěma, čtyřmi a osmi paticemi a je rozšiřitelná pro servery s až 256 paticemi. IT manažeři, kteří usilují o větší ekonomickou efektivitu, mohou nahradit osmnáct dvoujádrových serverů systémem s jediným procesorem Xeon E7. Nové čipy Xeon obsahují technologii Intel Intelligent Power, která dynamicky snižuje spotřebu čipu při nečinnosti a poskytuje funkce správy napájení.
Nejvyšších modely E7-8870, E7-4870 a E7-2870 mají frekvenci 2,4 GHz a TDP (Thermal Design Point, TDP) 130 wattů.
Společnost zároveň oznámila verzi čipu, která spojuje výhody vysokého výkonu s nízkým napětím, a také verzi optimalizovanou pro vysokou frekvenci. Desetijádrový nízkonapěťový model E7-8867L dosahuje frekvence 2,13 GHz s TDP 105 wattů, zatímco osmijádrový procesor E7-8837 optimalizovaný pro vysokou frekvenci dosahuje 2,67 GHz s TDP 130 wattů. 
Platformy postavené na procesorech Intel Xeon E7 podporují až dva terabajty paměti ve čtyřpaticovém systému. Většina těchto čipů také obsahuje technologie Intel Turbo Boost Technology, Intel Hyper-Threading Technology a Intel Virtualization Technology (VT), které podle potřeby zvyšují výkon, usnadňují multitasking a zvyšují spolehlivost a spravovatelnost. 

Nové vlastnosti z hlediska zabezpečení a spolehlivosti

Technologie Intel Advanced Encryption Standard New Instruction (AES-NI) umožňuje systémům rychle šifrovat a dešifrovat data nejrůznějších aplikací a transakcí, zatímco Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT) vytváří při spouštění bezpečnou platformu, která chrání aplikace.  Tyto bezpečnostní funkce zajišťují lepší výkon i funkčnost a spolehlivější zabezpečení virtualizovaných prostředí při spuštění, migraci i v klidu.

Pro malé firmy

Intel dnes dále oznámil řadu procesorů základní kategorie Intel Xeon E3-1200, které odpovídají požadavkům aplikací používaných v malých firmách. S výkonem o 30 procent vyšším než předchozí generace jsou procesory řady Xeon E3-1200 rychlejší, poskytují vyšší spolehlivost než stolní počítač s podobnými aplikacemi.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud