Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rychlejší platforma pro tablety a smartphony

redakce 25.02.2013

Firma Intel představila platformu postavenou na dvojjádrových procesorech Intel Atom (kódové kódovým označení „Clover Trail+") – zaměřena je na trh s chytrými telefony. Platforma podle Intelu nabídne dvojnásobný výkon a trojnásobný grafický výkon při vynikající výdrži baterie. Produkt se objeví v tabletech a smartphonech s operačním systémem Android.

Společnost Intel představila na Mobile World Congress 2013 novou řadu produktů. Součástí představených novinek je nová SoC (systém na čipu) platforma postavená na dvojjádrovém procesoru Atom („Clover Trail+") pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a představila rovněž novou víceplatformovou iniciativu „Bay Trail”.

Nová procesorová platforma Atom („Clover Trail+") a referenční design chytrého telefonu nabízejí výkon a vysokou výdrž baterie. Výkonu umožňuje hladké surfování po internetu, sledování filmů v nejvyšším rozlišení (full HD) nebo hladké používání aplikací Android, jež lze velice rychle spustit a rychle provozovat.

Dvojjádrové 32nm procesory Intel Atom Z2580, Z2560 a Z2520 pracují na frekvenci 2, 1,6 a 1,2 GHz. Podporují navíc technologii Intel Hyper-Threading, jež dokáže obstarat až čtyři aplikační vlákna. Integrovaná platforma pro chytré telefony je rovněž vybavena grafickým enginem Intel Graphics Media Accelerator pracujícím na frekvenci 533 MHz.

Platforma Atom podporuje displeje WUXGA o rozlišení až 1 900 x 1 200 bodů a zároveň nabídne podporu pro větší displeje tabletů postavených na operačním systému Android 4.2 (Jelly Bean), dále budou podporovány technologie Intel Wireless Display Technology a HSPA+ na 42Mbps s modemovým řešením Intel XMM 6360.

Z klientů podporu platformě „Clover Trail+" vyjádřili už ASUS, Lenovo a ZTE. Lenovo představilo svůj IdeaPhone K900 minulý měsíc na CES a je silný pouhých 6,9 mm a je to vůbec první telefon na světě, který je vybaven 5,5palcovým displejem ve full HD 400+ PPI. K900 bude vůbec první telefon, jenž bude postaven na procesoru Intel Atom Z2580. Lenovo plánuje chytrý telefon uvést na čínský trh v druhém čtvrtletí roku 2013, záhy poté se telefon objeví na vybraných mezinárodních trzích.

Tablety Intel Inside

Čtyřjádrový procesor Atom SoC („Bay Trail”) bude nejvýkonnější Atomem všech dob – oproti současným procesorům pro tablety nabídne dvojnásobný výpočetní výkon. Platforma Bay Trail, jejíž uvedení se plánuje na Vánoce 2013, již nyní běhá na systémech Windows a Android a umožní vyrábět přístroje tenké pouhých 8 mm, které na jedno dobití baterie vydrží v provozu celý den a v pohotovostním režimu celé týdny.

Společnost Intel aktuálně spolupracuje se společnostmi Compal, ECS, Pegatron, Quanta a Wistron na urychlení uvedení tabletů s procesory Bay Trail na trh.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud