Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy Fold 3: nová generace skládacího mobilu má mít špičkový fotoaparát

Jiří Palyza 18.05.2021

Na podzim se očekávají tři nové modely smartphonů v řadě Galaxy. Patří k nim i třetí generace skládací verze Galaxy Z Fold 3, o které nyní unikly informace, týkající se připravovaného fotoaparátu.

Očekává se, že v srpnu výrobce Samsung v rámci své předváděcí akce »Unpacked« představí tři nové špičkové smartphony – Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Zatímco připravovaný design všech tří smartphonů unikl už v průběhu několika posledních týdnů, specifikace fotoaparátu Galaxy Z Fold 3 byly z velké části neznámé. Nyní unikly i tyto informace a pokud se potvrdí, mají se uživatelé na co těšit.

Aktuálně uniklé informace jsou údajně finálními specifikacemi fotoaparátu připravovaného Galaxy Z Fold 3. Podle nich sestává z celkem pěti objektivů: dvou selfie a tří na zadní straně těla zařízení.

Ve složeném stavu by na přední straně smartphonu měl být osazen selfie fotoaparát Sony IMX374 s rozlišením 10 Mpx (velikost pixelu 1,22 µm), pro který bude v horní části displeje otvor. Pokud mobil rozložíme, jako selfie fotoaparát by měl sloužit Sony IMXx7, ukrytý pod displejem, s rozlišením 16 Mpx a velikostí pixelu 1 µm.

Samsung Galaxy Z Fold 3: i další specifikace už jsou zřejmě jasné

fold3

Následovník současného modelu Galaxy Z Fold 2 by měl být představen v srpnu. | Zdroj: HiHideo/Foter

Na zadní straně skládacího smartphonu Samsung Galaxy Z Fold 3 je údajně osazen fotoaparát, sestávající ze tří objektivů: 12Mpx širokoúhlého, 12Mpx ultra-širokoúhlého a 12Mpx teleobjektivu. Ten bude údajně poskytovat trojnásobné přiblížení s optickou stabilizací obrazu. Stejnou vlastností by měl disponovat i širokoúhlý objektiv.

Samsung Galaxy Z Fold 3 má být vybaven 7,5" ohebným vnitřním displejem a 6,2" povrchovým displejem (přední strana ve složeném stavu). Oba budou podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz. Zařízení bude osazeno čipem Qualcomm Snapdragon 888, který bude mít k dispozici 12/16 GB RAM a 256/512 GB paměťového úložiště. Součástí balení je také dotykové pero S Pen, akumulátor s kapacitou 4400 mA a předinstalovaný Android 11.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme