Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy Note 10.1

redakce 17.08.2012

Samsung Electronics u nás již brzy oficiálně uvede nový tablet řady Galaxy Note. Dle předběžných informací by se tak mělo stát 29. srpna.

Displej o velikosti 10.1 palce nabídne rozlišení 1280 x 800, což nám v porovnání s mnoha konkurenčními modely - mj. i s iPadem 3 (2 048 x 1 536 bodů) - přijde poněkud málo. Soudy však nechme na později, až si přístroj ošaháme fyzicky, a podívejme se na další specifikace: tablet pohání 1,4 GHz čtyřjádrový procesor (Exynos 4), operační paměť má kapacitu 2 GB RAM, zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů a ten přední 1,9 Mpx. Interní úložiště bude k dispozici v kapacitách od 16 do 64 GB, chybět však nebude slot microSD, takže paměť pomocí paměťové karty rozšířite až o dalších 64 GB. Nechybí  ani infračervená dioda, díky níž by měl tablet být použitelný také jako dálkové ovládání.

V rámci funkční výbavy nabízí tablet technologie, jako např. side-by-side multitasking prostřednictvím rozděleného displeje pro dvě současně běžící aplikace. S tabletem S Pen a přidruženou aplikací mohou uživatelé využívat různé druhy S Note šablon a dalších nástrojů (Shape Match a Formula Match), aplikaci Learning Hub pro přístup k užitečným školícím programům a v neposlední řadě prémiovou aplikaci společnosti Adobe Photoshop Touch. Vzhledem k velké obrazovce a funkci Multiscreen lze navíc využívat dvě různé aplikace současně. Při psaní poznámek či kreslení s aplikací S Pen si současně na druhé polovině obrazovky můžete prohlížet webové stránky nebo video. Nebo je možné vyfotit snímek, vložit ho na jednu část obrazovky a na druhé si k němu napsat poznámky.

Stylus S Pen je přímou součástí zařízení a jakmile jej vyjmete, automaticky se spustí vámi vybraná aplikace jako S Note, S Planner, Crayon physics, Adobe Photoshop Touch či Polaris Office. S Note je nástroj pro vytváření poznámek či náčrtků k dalšímu digitálnímu obsahu přístroje v předpřipravených šablonách.  Aplikace Shape Match a Formula Match zdokonalí a zpřesní načrtnuté geometrické tvary a také spočítá ručně psané matematické úlohy.

Do výbavy přibyly i další funkce jako např. Smart Stay, která je k vidění i u smartphonu Samsung Galaxy S3. Ta prostřednictvím přední kamerky monitoruje, zda uživatel sleduje displej, na základě čehož řídí přepínání do úsporného režimu. Díky Pop Up Play mohou uživatelé poslouchat hudbu, nebo sledovat video, zatímco současně pracují s jinou aplikací.  Aplikace AllShare Play zase umožní okamžité sdílení obsahu s dalšími přístroji Samsung v síti. Díky AllShare Group Cast je pak možné v reálném čase v jedné síti sdílet a spolupracovat na dokumentech, prezentacích, nebo obrázcích bez nutnosti stahování samostatných složek.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud