Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung GALAXY S 4 a mobilní tisk

redakce 19.03.2013

Uživatelé nového Samsung GALAXY S 4 mohou nyní své dokumenty, fotografie či obsah webu tisknout na tiskárnách HP.

Kapitoly článku

Společnosti HP a Samsung představily unikátní aplikaci pro mobilní tisk
Společnosti HP a Samsung představily unikátní aplikaci pro mobilní tisk

Společnost HP představila nové možnosti mobilního tisku, které budou postupně dostupné ve vybraných mobilních zařízeních společnosti Samsung. Nová aplikace pro mobilní tisk přináší uživatelům unikátní možnost snadného tisku na téměř 200 modelech síťových tiskáren HP napříč produktovými řadami HP Inkjet a HP LaserJet.

Nová utilita uspokojí nejnáročnější požadavky dnešních „moderních“ uživatelů na maximálně přizpůsobitelné mobilní tiskové řešení, dostupné prakticky odkudkoli a na vyžádání (on demand).

Na rozdíl od jiných aplikací pro mobilní tisk na trhu nevyžaduje utilita vyvinutá společnostmi HP a Samsung žádná nastavení, nástroje, ovladače nebo konfiguraci sítě v telefonu, takže mobilní tisk může probíhat okamžitě a pohodlně. Kromě toho představuje nová tisková aplikace jedno z mála řešení, které umožňuje provádět vysoce sofistikované nastavení tiskárny a rozšiřujících možností tisku, jako například oboustranného tisku, volbu barevnosti, orientace či typu papíru. Tyto a řadu dalších možností dostanou uživatelé smartphonů Samsung k dispozici ve formě vestavěné aplikace, jejímž prostřednictvím bude tisk na cestách mnohem snazší, což ušetří čas (nejen) mobilních zaměstnanců a uživatelů.

Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objeví v nejnovější verzi představeného smartphonu Samsung GALAXY S 4, později během letošního roku bude formou upgradu firmwaru dostupná také v chytrých telefonech Samsung GALAXY S III a Note II – i jejich majitelé tedy získají vestavěnou aplikaci pro bezdrátový mobilní tisk, a to zcela zdarma.

Samotný mobilní tisk lze provádět dvěma způsoby: buď využít možnost automatického připojení smartphonu Samsung k HP tiskárně v rámci stejné lokální síti přes Wi-Fi, nebo vsadit na HP technologie pro přímý bezdrátový tisk.(1)

Aplikace pro mobilní tisk ze smartphonů Samsung představuje nejnovější vylepšení komplexní nabídky HP, jejíž součástí je mj. také technologie HP ePrint.

Nová aplikace pro mobilní tisk pracuje ve třech jednoduchých krocích

  1. Uživatel nejprve vyberte dokument, fotografie nebo webovou stránku, kterou chce vytisknout,
  2. pak zvolí tiskárnu (buď prostřednictvím Wi-Fi sítě nebo napřímo),
  3. a nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. Aplikace nabízí i další možnosti pro pohodlný mobilní tisk zahrnující např. volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu na tiskovou frontu – statut dokončení jednotlivých tiskových úloh.

Dostupnost a podpora

Samostatné tlačítko pro tisk prostřednictvím nové aplikace bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. emailového klienta, prohlížeče webu, galerie fotografií, kontaktů, poznámkového bloku či kancelářského balíku Polaris Office.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud