Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy Xcover 2

redakce 29.01.2013

Samsung představil odolný smartphone Xcover 2. Telefon splňuje certifikaci IP67 a nevadí mu tedy prašné prostředí, písek a je voděodolný až po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru.

 

 

Samsung Galaxy Xcover 2 používá nejnovější operační systém Android 4.1 (Jelly Bean), řadu aplikaí pro sportovce a turisty a přídavné rozhraní, díky němuž lze telefon ovládat například potřepáním nebo ztlumit přístroj překlopením. Synchronizaci, zálohování a obnovu dat zajišťuje cloudová služba S-Cloud. Funkce S Voice umožňuje uživatelům ovládat telefon hlasem a zobrazit tímto způsobem týdenní předpověď počasí, hledané telefonní číslo nebo dokonce pořídit fotografii.

Cestovatele potěší předinstalované Google mapy a podpora navigačních systémů

GPS a GLONASS. Telefon je osazen LED diodou, která slouží jako blesk fotoaparátu, ale lze ji využít rovněž jako svítilnu. Akumulátor s kapacitou 1700 mAh vydrží podle výrobce na 570 hodin provozu stand-by.

Přístroj má čtyřpalcový WVGA TFT displej (800 x 480 bodů), 5megapixelový fotoaparát vzadu a přední fotoaparát s rozlišením VGA a také zamykatelný kryt baterie. Podpora Bluetooth v 4.0 je zárukou rychlejšího spojení při menší spotřebě a schopnosti detekovat další zařízení až do vzdálenosti 50 metrů. Srdcem přístroje Galaxy Xcover 2 je dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz. Telefon má vnitřní paměť o kapacitě 4 GB, kterou lze rozšířit prostřednictvím až 32GB mikrosSD karty. Rozměry činí 130,5 x 67,7 x 12 mm a hmotnost 148,5 g.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme