Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

SAP a Panasonic analyzují sportovní výkony pomocí videa

redakce 12.09.2014

Iniciativa bude stavět na prototypu analytického systému Match Insights for Footbal společnosti SAP, který byl úspěšně vyvinut pro Německou fotbalovou asociaci (DFB) pro mistrovství světa v kopané 2014 v Brazílii a který společnost dále rozvíjí do komerčně použitelného produktu.

Panasonic dodává údaje o poloze z analýzy videa a softwaru a tato data jsou v průběhu utkání analyzována nástrojem společnosti SAP. Kamerový systém s mimořádně širokoúhlým záběrem vyvinutý společností Panasonic se skládá ze čtyř jednotek umístěných na sloupu, které v reálném čase snímají částečně se překrývající obrázky, a vytváří tak panoramatické video čtyřikrát větší, než je normální velikost (64:9). Tím je možné zachytit dění na celém hřišti.

15029016358-4f29f4f192-k-nahled

Kamera s mimořádně širokoúhlým záběrem je obvykle zavěšena ze střechy nebo integrována do střešní konstrukce stadionu. Je připojena k počítači se softwarem Panasonic, který rozpoznává a sbírá z videa údaje o rozmístění hráčů a poloze míče.

Plánuje se přenos těchto dat do platformy SAP HANA , která rozloží geografická data do 30 poloh za sekundu, a umožní tak přesnou analýzu pohybu každého z hráčů a míče v reálném čase.

Analýzy sportovních výkonů pomocí videa v kombinaci se systémem SAP HANA jsou slibnou alternativou způsobu, který pro sběr dat využívá snímače na štulpnách hráčů nebo míči. Oficiální pravidla většinou zakazují hráčům nosit snímače v průběhu utkání, zato video zařízení poblíž hřiště je povoleno.

15029016737-dda6de2db4-z-nahled

První prototyp společné iniciativy bude prezentován na stánku společnosti Panasonic na veletrhu IBC 2014, který se bude konat v Rai Centre Amsterodam ve dnech 12. až 16. září 2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme