Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sdílet nablízko už jde i s počítačem

Pavel Trousil 09.05.2023

Oblíbenou a šikovnou funkci Sdílení nablízko (Nearby Share) už lze používat i mezi chytrým telefonem a počítačem s Windows. Nově si mohou čeští uživatelé příslušný nástroj v betaverzi stáhnout ze stránek Googlu a jednoduše bezdrátově posílat například fotografie a videa mezi PC a telefonem.

Odesílejte a přijímejte fotografie, dokumenty a další informace mezi zařízeními se systémem Android a počítači se systémem Windows. Chcete-li tuto funkci používat, nainstalujte si do PC aplikaci Nearby Share Beta pro Windows (Sdílení nablízko od Glooglu).

nb5-nahled

Nově si můžete stáhnout nástroj Sdílení nablízko ze stránek Googlu. | Zdroj: screen webu Google

Aplikace je určena pro počítače s 64bitovou verzí systému Windows 10 a vyšší. Zařízení ARM nejsou zatím podporována. Na počítači musí být přítomné a zapnuté Bluetooth a Wi-Fi. Po instalaci je potřeba se přihlásit ke svému Google účtu a vybrat, s kým bude možné výměnu dat uskutečnit. Odesílat soubory mohou buď všichni, pouze vaši přátelé a rodina, nebo jen vaše vlastní zařízení.

screenshot-20230508-145213-android-system-nahled

Ve smartphonu pak stačí vybrat dokument, dát "Sdílet" a "Sdílet nablízko" | Zdroj: screenshot Android,.

Pak už stačí vybrat požadované dokumenty a poslat je z telefonu do počítače, nebo obráceně. V případě smartphonu vyberete dokumenty, kliknete na ikonu sdílení a zvolíte „Sdílet nablízko“. Pokud je počítač v blízkosti, telefon ho najde a pošle na něj dokumenty.

nb1(1)-nahled

V případě počítače stačí do desktopové aplikace „Sdílení na blízko od Googlu“ přetáhnout požadované dokumenty a poslat je do smartphonu. Snadno si tak odnesete potřebné dokumenty ve smartphonu a nemusíte si je posílat e-mailem, nebo ukládat do cloudu a podobně.

nb7-nahled

Rozhraní desktoopoové aplikace Sdílení nablízko je jednoduché. Na plochu můžete přetáhnout dokumenty a odeslat je tak do smartphonu. | Zdroj: screenshot Sdílení nablízko

 

Zdroj : Google Android


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud