Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Šéf Applu se v interní zprávě ohrazuje proti únikům informací o iPhonu: i to ale uniklo

Jiří Palyza 29.09.2021

Tim Cook se v interní zprávě důrazně ohradil proti četným únikům informací o iPhonu 13 a jejich šiřitelům. Informátoři jsou ale stále ve střehu, protože krátce nato unikla i samotná tato informace.

Neustálé úniky informací o nových produktech jsou generálnímu řediteli společnosti Apple Timu Cookovi trnem v oku. Skutečnost, že "většina detailů" iPhonu13 unikla na veřejnost dlouho před oficiálním představením, je pro generálního ředitele velmi nepříjemná. A to i přes to, že ne všechny se naplnily.

Témata, která byla diskutována na interní akci společnosti po představení iPhonu, ale do tisku unikla také. Cook nyní v interní zprávě uvedl, že je tím velmi znepokojen.

Informátoři nikdy nespí: nepříjemná zpráva šéfa Applu okamžitě unikla také

cookleaks

iPhone 13: Tima Cooka úniky informací rozhodně nepobavily. | Zdroj: YouTube/Apple/Apple Event — September 14

"Každý, kdo vynáší informace do světa, nemá ve společnosti Apple co dělat", napsal Cook. "Společnost Apple udělá vše, co je v jejích silách, aby odhalila úniky informací z vlastních řad."

Naneštěstí pro Cooka a společnost Apple byla tato interní zpráva okamžitě zveřejněna a dostala se i na internet. Americký web TheVerge zveřejnil celou zprávu a píše o ní ve svém příspěvku "Tim Cook says employees who leak memos do not belong at Apple, according to leaked memo". Zatím se zdá, že pátrání po úniku dat nebylo úspěšné.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme