Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Selfie tyč ani dlouhé ruce už nebudou potřeba: nová funkce Androidu přinese revoluci do skupinových fotografií

Pavel Trousil 09.07.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Selfie tyč ani dlouhé ruce už nebudou potřeba: nová funkce Androidu přinese revoluci do skupinových fotografií.

Nedávno byly odhaleny první informace o nových funkcích umělé inteligence, které budou použity ve smartphonech Pixel 9 od společnosti Google, které se mají brzy dostat do prodeje. Jednou z nich je funkce "Add Me" (Přidat mě), která zajistí, že uživatel budete vidět na každé skupinové fotografii, píše server "GoogleWatchBlog".

Foto
Nová funkce "Add me" zajistí, že se na skupinové fotografii objeví i sám fotograf.
Zdroj: GoogleWatchBlog

„Add Me“ je funkce fotoaparátu, která využívá umělou inteligenci pro manipulaci s obrazem k pozdějšímu začlenění fotografa do skupinové fotografie. Dříve k tomu uživatelé potřebovali nástroje, jako je selfie tyč. Jak přesně bude tato technologie implementována, zatím není podrobně známo.

Mohlo by vás zajímat

Díky nové funkci "Přidat mě" by uživatelé měli mít možnost zajistit, aby byli přítomni na každé skupinové fotografii. To by mohlo znamenat, že se současně aktivuje hlavní a přední fotoaparát, aby se vytvořila dokonalá skupinová fotografie. Zatím je taková funkce k dispozici pouze v jednoduché podobě, kdy výsledek nevypadá moc dobře.

Další možná implementace by mohla spočívat v tom, že umělá inteligence pořídí několik fotografií a zkombinuje je tak, aby uživatele začlenila do skupinové fotografie. To však klade na umělou inteligenci vysoké nároky, zejména s ohledem na různé kompozice a expozice.

Zdroj: GoogleWatchBlog
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme