Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Serverový procesor se spotřebou 6 W

redakce 12.12.2012

Intel nabídne první 6wattový procesor serverové třídy. Několik výrobců již vyrábí mikroservery, úložné a síťové systémy postavené na nové rodině 64bitových procesorů Intel Atom S1200 s nízkou spotřebou.

 

Společnost Intel představila novou rodinu procesorů Intel Atom S1200 se spotřebou 6 W. Tyto 64bitové SoC (systém na čipu) serverové třídy jsou určeny pro mikroservery a energeticky úsporné úložné a síťové systémy. Servery postavené na úsporných procesorech dokážou nabízet požadovaný výkon a zabezpečení a zároveň významně snižují spotřebu energie – právě ta je jednou z nejvýznamnějších nákladových položek při provozu datových centrech.

 

Tento SoC obsahuje dvě fyzická jádra a díky technologii Intel Hyper-Threading (Intel HT) zvládne zpracovat až čtyři vlákna. SoC je rovněž vybaven 64bitovou podporou, paměťovým řadičem, až 8 GB DDR3 paměti, technologií virtualizace (Intel VT), podporou PCI Express 2.0 a Error-Correcting Code (ECC). Nová produktová rodina bude zatím sestávat ze tří procesorů s frekvencí od 1,6 GHz do 2 GHz. Rodina procesorů Intel Atom S1200 je kompatibilní se softwarem x86, který se dnes běžně používá v datových centrech.

Přes dvacet úsporných mikroserverů, úložných a síťových zařízení používá procesory rodiny Intel Atom S1200. Tato zařízení jsou navrhována a vyráběna společnostmi jako Accusys, CETC, DELL, HP, Huawei, Inspur, Microsan, Qnap, Qsan, Quanta, Supermicro a Wiwynn.

Intel pracuje i další generaci procesorů Intel Atom, které nabídnou extrémní energetickou úspornost a jsou zatím označovány kódovým názvem „Avoton”. Procesory Avoton budou uvedeny na trh v roce 2013 a dále rozšíří schopnosti SoC využijí špičkové tranzistory 3-D Tri-gate, díky čemuž budou moc nabídnout prvotřídní spotřebu a výkon.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud