Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sharp vstupuje na trh s elektronickými knihami

redakce 28.07.2010

Společnost Sharp vyvinula novou generaci formátu XMDF pro elektronické knihy, který podporuje zobrazování video obsahu a animací, takže uživatelé mohou sledovat navíc i video zprávy vedle v současnosti dostupného textu doplněného obrázky.

Uvedením digitální platformy nové generace XMDF chce Sharp propagovat distribuční servis pro elektronické knihy a plánuje i uvedení kompatibilní čtečky elektronických knih na trh v tomto roce. Při vstupu do světa byznysu s e-knihami budou společnost Sharp podporovat nejrůznější vydavatelství (vydávající noviny, časopisy, katalogy) a nakladatelství v Japonsku i v zámoří.

Nová generace XMDF vytvořená Sharpem je vylepšenou verzí v současnosti používaného XMDF formátu, který byl komercializován v roce 2001 a je nyní používán pro zobrazování obsahu elektronických knih, včetně japonských novel a manga komiksů. Nová generace XMDF umožňuje snadné prohlížení digitálního obsahu včetně videa a audia, a umožňuje automatické nastavení podle potřeb a požadavků vydavatele. XMDF umožňuje uživatelům prohlížet stejný obsah na různých zařízeních, včetně chytrých telefonů, počítačů a televizí a také zjednodušuje distribuci obsahu k uživatelům. Tímto formátem chce Sharp  obohatit životní styl čtenářů elektronických knih díky důmyslnějšímu uživatelskému rozhraní a současně se podílet na dalším rozvoji trhu s e-knihami.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme