Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Šikovný trik pro WhatsApp: tato funkce se může hodit více uživatelům

Jiří Palyza 11.05.2020

Každý, kdo dostává větší množství hlasových zpráv, se může rychle dostat pod tlak. Odesílatel přesně vidí, že zpráva dorazila a očekává rychlou reakci. Pokud jste ale na cestách a nemáte zrovna po ruce sluchátka, je obtížné udržet soukromí.

Naštěstí existuje jednoduchý trik pro poslech zprávy, aniž by vše vědělo i vaše okolí. Občas mají zprávy ryze osobní charakter a není vhodné, aby je zaslechly i nastražené uši ostatních. Každý, kdo se nachází na veřejném místě, třeba v kavárně nebo zrovna cestuje vlakem, si to určitě nepřeje. Existuje jednoduchý trik, jak si přehrát hlasovou zprávu v soukromí. Je vhodný pro každého, kdo je zvyklý používat sluchátka a při volání drží telefon v ruce, případně má nastavený hlasitý poslech a hovoří do telefonu z větší vzdálenosti.

Poslech hlasových zpráv v soukromí

whatsapptrick10

Přehrávání hlasových zpráv v tichém režimu je zvlášť na veřejných místech vhodnější.

Pro poslech hlasových zpráv se používají různé reproduktory smartphonu, kterých především moderní modely obsahují více. Všechna zařízení jsou vybavena senzory, které mezi nimi automaticky přepínají. Toho lze využít pro přehrávání zpráv a zamezit tomu, aby se při manipulaci s mobilem v ruce zpráva spustila v hlasitém módu a vy byste honem rychle museli sahat po tlačítku ztlumení, aby ji neslyšelo okolí.

  1. Nejprve si zobrazte chat s hlasovou zprávou a stiskněte tlačítko přehrávání zprávy.
  2. Spustí se přehrávání hlasové zprávy a vy telefon umístěte ke svému uchu jako při standardním volání.
  3. Smartphone automaticky přehraje hlasovou zprávu přes telefonní sluchátko, které používáte pro běžné hovory. Slyšíte ji tak jen vy.

Není tedy nutné vždy při přehrávání na veřejnosti myslet na tlačítko hlasitosti, ale využít senzorů mobilu. I tak je ale dobré pamatovat na to, že některá sluchátka smartphonů mají takové stranové záření, že lze ve větší blízkosti anebo tichém prostředí snadno odposlechnout i telefon přitisknutý k uchu. U zpráv, které jsou určeny skutečně jen vám, je na to dobré myslet i v tomto případě.

mohlo by vás také zajímat: tip – pošlete ve whatsapp zprávu sami sobě


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme