Přejít k hlavnímu obsahu

Silicon Power Armor A80 – 1 TB

redakce 12.06.2013

2,5” externí disky jsou stvořené pro přenášení. Ve většině případů se kvůli kapacitě jedná o magnetická média s pohyblivými částmi, která se bohužel snadno poškodí. Smrtelným nebezpečím pro ně může být pád z větší výšky a ponoření do vody. Při delším přenášení se však mohou poškodit i vniknutím prachových částic skrz obal externího disku do integrovaného HDD. Proti všem zmíněným hrozbám je obrněn externí disk Armor A80, který splňuje armádní standard US MIL-STD-810F (vydrží pád na beton nebo jiný tvrdý povrch z výšky 122 cm) a IP57 (ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut).

 

 

 

Zmíněná odolnost se samozřejmě týká vypnutého disku se zaparkovanými hlavičkami, pokud by byl disk v provozu, hlavičky poškodí magnetický povrch disku a dojde ke ztrátě dat i poškození disku. Odolnost vypnutého disku jsme zkusili pádem z výšky hrudníku (na nějakém centimetru nám nesejde) a naložením do vany, a disk i data přežily.

Kvůli robustnímu obalu je disk o něco větší a těžší, ale za větší bezpečnost je to rozumná daň. Do krytu je z boku integrován kabel USB 3.0, který samozřejmě slouží i k napájení disku. Disk při testu dosáhl průměrné rychlosti čtení 86,2 MB/s a zápisu 85,7 MB/s.

Cena: cca 2 250 Kč

Kapacita (nom. / opravdová)     1 TB / 931,5 GB

Formát / připojení                          2,5“ / USB 3.0

Přen. rychlost čtení                        86,2 MB/s

Přen. rychlost zápisu                     85,7 MB/s

Standardy odolnosti                      US MIL-STD-810F, IPX7

Podporované OS             Windows, Linux, MacOS

Rozměry / hmotnost                     139 x 94 x 18,1 mm / 293 g

 

 

CHIP 1,9 (velmi dobrý)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme