Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Skryté funkce Netflixu: tyto možnosti jsou praktické pro každého uživatele

Jiří Palyza 10.11.2021

Netflix je jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů streamovaných seriálů a filmů. Ačkoli jsou na platformě denně miliony uživatelů, v její struktuře se stále skrývají služby, které ne všichni znají a využívají.

Na Netflix se denně dívají miliony lidí. Ať už je láká nový seriál, nebo rádi shlédnou klasiku, která je na Netflixu také k dispozici, i přes nadšené používání Netflixu mnoho uživatelů netuší, že se ve službě skrývá mnoho dalších funkcí. Jedním z příkladů jsou vlastní návrhy na filmy a seriály.

Dejte Netfixu tipy na tituly, které byste rádi shlédli

netflixfeatures-1

V aplikaci nebo prohlížeči lze používat řadu skrytých funkcí Netflixu. | Zdroj: cottonbro/Pexels

Netflix má skutečně nepřebernou nabídku filmů a seriálů. Přesto se jistě najde mnoho uživatelů, kteří konkrétní obsah na platformě nemohou najít. V takovém případě vás napadne, že by bylo asi nejlepší přejít k jinému poskytovateli. A co takhle zkusit vlastní návrhy filmů a seriálů?

To jde snadno provést na stránce nápovědy Netflixu help.netflix.com. V části "Požádat o TV pořady nebo filmy" lze zadat až tři doporučení najednou, a poté je odeslat na zpracování. Podle Netflixu není potřeba podávat návrh opakovaně. Každý návrh je streamovací platformou vyhodnocen a případně do budoucna připraven k vysílání. A co je na celé věci nejlepší – jakmile bude vámi navržený obsah dostupný na Netflixu, budete o tom informováni prostřednictvím e-mailu.

Přehledy Top 10

Na Netflixu se už nějakou dobu objevují přehledy Top 10. Ty se vždy týkají oblasti, ve které používáte účet streamingu. Přehled nejsledovanějších titulů jsou odrazem zájmu uživatelů o konkrétní obsah v daném regionu.

Seznamy se také mohou poměrně rychle měnit. Najdete je na kartách "Filmy" nebo "Seriály" níže v obsahu a můžete touto formou získat doporučení od ostatních uživatelů.

Úprava historie služby a zvýraznění nesrovnalostí

Nabídka Netflixu je obrovská. To ale také znamená, že kromě spousty klenotů je v jeho repertoáru také řada seriálových a filmových propadáků. Vzhledem k tomu, že Netflix rád využívá tyto často bezmyšlenkovitě kliknuté braky k doporučování dalšího obsahu, vyplatí se vlastní historii čas od času vyčistit. Tuto možnost najdete po kliknutí na svůj profilový obrázek vpravo nahoře, výběrem možnosti "Účet" a následným přechodem do části "Můj profil". Zde v části "Historie titulů" můžete jednotlivé seriály a filmy z historie odstranit.

To je také užitečné pro případ kdy se domníváte, že váš Netflix účet byl hacknut, nebo že se k němu někdo dostal bez vašeho vědomí. Pokud se v historii objeví tituly, které jste nesledovali, pro jistotu se podívejte do části "Účet/Nastavení", a poté do části "Nedávná aktivita streamování" na přehled přihlášení. Najdete zde přesný seznam toho, kdo, kdy, odkud a jakým koncovým zařízením se přihlásil. Pokud se objeví položka, kterou nepoznáváte a je důkazem kompromitace účtu, je vhodné minimálně změnit heslo.

Odstranění nežádoucích uživatelů Netflixu

netflixfeatures-2

Jednou z cest ochrany před zneužíváním účtu ostatními uživateli je odpojení od všech zařízení a opětovné přihlášení. | Zdroj: Souvik Banerjee/Unsplash

Tento tip je podobný, jako postup při upozornění na nezákonné uživatele Netflixu. Účty Netflixu se často sdílejí, což sice Netflix zakazuje, nicméně je to rozšířená praxe. Někdy i skuteční majitelé účtu Netflixu ztratí přehled o tom, kdo má stále k účtu přístup. Pokud to chcete prověřit, přejděte prostřednictvím profilového obrázku do svého účtu, dále do nastavení a vyberte možnost "Odhlásit se ze všech zařízení".

Pak jsou všichni uživatelé, kteří jsou připojeni ke stejnému účtu Netflix, jednoduše odstraněni a musejí se znovu přihlásit. V kombinaci s nastavením nového hesla je tak účet rychle zbaven neoprávněných přístupů.

Seriály a filmy, které z nabídky Netflixu brzy zmizí

Alespoň co se týče obsahu, Netflix se neustále mění. Každý měsíc přibývá velké množství seriálů a filmů. Nabídka ale neroste trvale, zároveň spousta obsahu také mizí. Každý film anebo seriál má datum ukončení platnosti, které Netflix zobrazuje v části "Podrobnosti".

Testy na Netflixu

Netflix svou platformu neustále vylepšuje novými funkcemi. Většina z nich ale pravděpodobně unikne pozornému oku uživatele. Přesto je ve výchozím nastavení účast v testovacím programu aktivována a probíhá prakticky bez vlivu uživatele. Pokud tomu chcete zabránit, například protože o změny nestojíte, nebo inovace chcete pouze tehdy, když jsou konečně uvolněny v plné verzi, pak stojí za to se do nastavení účtu podívat.

Nastavení najdete v účtu, kde se nachází i položka "Účastnit se testovacího programu". Klikněte na ni a přepínač nastavte do polohy "Vypnuto". Netflix vám tak bude nabízet pouze funkce, které jsou uvolněny ve finální podobě.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme