Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skryté funkce vyhledávání Google: překvapení, které potěší hravé uživatele

Jiří Palyza 25.08.2022

Google dokáže překvapit svými skrytými funkcemi, kde se vyřádili hraví vývojáři. Stačí pár kliků ve vyhledávání a budete překvapeni, co na vás čeká.

Kapitoly článku

Skryté funkce, nazývané také jako Google Easter Eggs, jsou drobné vychytávky, které se objevují na mnoha místech vyhledávače. Aby nedošlo k narušení každodenního vyhledávání a případným negativním reakcím směrem ke Googlu, jsou funkce Easter Eggs často dostupné pouze insiderům. Běžný uživatel si jich zpravidla ani nevšimne.

Nová zábavná funkce je nyní k dispozici pro všechny milovníky zvířat. Jejím prostřednictvím si můžete zpestřit hodiny, trávené u počítače, a třeba zabodujete i u přátel jejich rozveselením a vytržením z každodenní rutiny.

Aktivace zvířecího motivu

cat

Skryté hračky Googlu. | Zdroj: Chrome

Stačí pouze pár kliknutí a po vašem prohlížeči se začne procházet neviditelná kočka a zanechá po sobě pouze otisky svých tlap. Skrytou funkci aktivujete následujícím postupem:

– jděte do vyhledávání Googlu a zadejte do vyhledávacího pole slovo "kočka",

– v rámečku na pravé straně stránky by se měla objevit definice pojmu; také si můžete všimnout symbolu malé kulaté tlapy,

– klikněte na něj myší a hned se objeví první otisk; budete-li nadále klikat kdekoli na stránce, zanecháte na místě kurzoru myši další otisky kočičích tlap.

Nezapomeňte si zapnout zvuk, abyste si skrytou zábavu užili naplno.

Namítnete, že nejste žádní velcí příznivci koček? Nevadí, podobně to funguje i v případě, kdy do vyhledávacího pole zadáte heslo "pes".

Pokud se chcete vrátit k původnímu zobrazení vyhledávání a zvířecí stopy smazat, stačí kliknout na symbol »X« ve spodní části obrazovky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud