Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype pro Nokie na Ovi Store

redakce 03.03.2010

Více než 200 milionů uživatelů chytrých telefonů po celém světě má nyní Skype na dosah.

Společnosti Skype a Nokia dnes společně oznámily uvolnění aplikace Skype for Symbian - klienta Skype pro přístroje Nokia založené na operačním systému Symbian – celosvětově nejpopulárnější platformě pro chytré telefony. Skype for Symbian umožní uživatelům chytrých telefonů Nokia po celém světě využívat Skype na cestách prostřednictvím Wi-Fi či mobilního datového připojení (GPRS, EDGE, 3G). Aplikace je nyní zdarma ke stažení na Ovi Store, centrálním místě s mobilními aplikacemi a obsahem od společnosti Nokia.

Skype for Symbian umožňuje uživatelům chytrých telefonů Nokia:

•    Zdarma telefonovat mezi uživateli Skype kdekoliv na světě.
•    Snížit náklady na volání a textové zprávy do zahraničí.
•    Odesílat a přijímat zprávy prostřednictvím instant messagingu jednotlivým uživatelům či skupinám.
•    Sdílet obrázky, videa a další soubory.
•    Přijímat hovory na své existující online telefonní číslo.
•    Mít přehled o tom, které ze Skype kontaktů jsou online, a zda je jim možné volat či psát.
•    Snadno importovat jména a čísla z aplikace Kontakty v mobilním telefonu.

Skype for Symbian bude fungovat na chytrých telefonech využívajících platformu Symbian S60 5th Edition. Skype také brzy představí klienta pro mobilní zařízení s operačním systémem Symbian od jiných výrobců, včetně Sony Ericsson.

Současná první verze aplikace Skype for Symbian je kompatibilní s následujícími telefony Nokia s dotykovou obrazovkou: Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia X6, Nokia 5800 XpressMusic a Nokia 5530 i s dalšími modely bez dotykové obrazovky: Nokia E72, Nokia E71, Nokia E90, Nokia E63, Nokia E66, Nokia E51, Nokia N96, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N85, Nokia N82, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N79, Nokia N78, Nokia 6220 classic, Nokia 6210 Navigator a Nokia 5320. 

Bližší informace o aplikaci Skype for Symbian, včetně aktuálního seznamu podporovaných mobilních telefonů najdete na: http://www.skype.com/go/symbian.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud