Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype pro Xbox One

redakce 10.09.2014

Díky technologii Kinect proběhnout do budoucna všechny hovory po Skype v nejvyšší kvalitě.

V rámci nového Xboxu One od společnosti Microsoft přichází na český trh také nejnovější verze oblíbeného komunikačního programu Skype. Po desktopech, noteboocích, tabletech a telefonech Skype nově dobývá také prostředí herních konzolí. Uživatelům se tak otevírá jedinečná možnost propojit se navzájem přímo během hraní a navzdory vzdálenosti si užít hru společně. Navíc, zapojení druhé generace technologie Kinect, která zajistí přenos videohovorů v HD kvalitě, posune sdílení zážitků z hraní her na zcela novou úroveň.

xbox-skype-groupvideocall1-nahled

Prakticky to tedy znamená, že přímo při hraní hry bude Skype připnut na jedné straně obrazovky, zatímco pro herní scénu bude vyhrazena ta druhá. Díky Kinectu, který snímá nejen zvuk, ale také pohyb, se nestane, že by hráč v zápalu boje najednou vypadl volajícímu z obrazu. „Dlouhodobým posláním Skype bylo, je a bude propojovat lidi a jejich zážitky, a to nejen odkudkoliv, ale také z jakéhokoliv zařízení. Jsme rádi, že můžeme uživatelům představit Skype pro Xbox One, který jim nejen zpestří požitek ze hry, ale také usnadní jejich běžnou komunikaci,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel českého Skype.

Skype pro Xbox One bude uživatelsky velmi příjemný – díky Kinectu ho bude možno ovládat pouze hlasem. Ze Skype pro Xbox One se bude možno spojit se s jakýmkoliv zařízením s aktivním účtem Skype. Novinkou je také nahrazení prémiového účtu, což jistě ocení ti, kteří jsou zvyklí se často na Skype setkávat se svými přáteli či rodinou – díky skupinovým videohovorům může mezi sebou volat až deset lidí najednou, a to nejen v HD kvalitě, ale také zcela zdarma.

Samozřejmostí je synchronizace Skype na všech zařízeních – pokud bude zpráva otevřena například na Skype v telefonu, označí se jako přečtená i na Skype v Xboxu, potažmo kdekoliv jinde. Perličkou je také možnost zasílání textových zpráv do chatovacího okna i během jakéhokoliv televizního přenosu  – stačí jen otevřít chatovací okno a pomocí joysticku vyťukat zprávu.

Skype pro Xbox One je automaticky dostupný na všech konzolích Xbox One opatřených technologií Kinect. Ke spuštění Skype si jen stačí v nabídce Xbox One zvolit aplikaci Skype. Pokud uživatel již využívá Skype na jiných zařízeních, přihlásí se pod svým uživatelským jménem a heslem a okamžitě poté může začít komunikovat se svými přáteli. Je možné si také velmi jednoduše vytvořit zcela nový účet.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme