Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype Translator už umí i čínsky a italsky

Pavel Trousil 09.04.2015

Program Skype Translator je schopen rozpoznávat mluvenou řeč a překládat ji pomocí titulků on-line do jiného jazyka. Nově Translator podporuje italštinu a čínštinu.

skype-translator-nahled

V minulém roce uvolnila společnost Microsoft pro veřejnost Skype Translator, což je program pro on-line videokonference. Je schopen rozpoznat mluvenou řeč a pomocí inteligentní technologie překladu ji on-line převést do jiného jazyka. Původně byly podporovány jen dva jazyky – angličtina a španělština. Nyní Microsoft oznámil, že Translator už umí i italštinu (tam je Microsoft populární) a standardní čínštinu, někdy nesprávně označovanou jako mandarínštinu (tou hovoří miliarda lidí).

Čínština se svými cca 10 000 znaky a více tóny byla pro vývojáře výzvou. V blízké budoucnosti by měl Microsoft možnosti programu rozšířit ještě o francouzštinu, arabštinu a korejštinu. Program navíc umí desítky dalších jazyků – pokud se uživatelé domlouvají pouze psaným textem. Skype Translator je stále v betaverzi a bude tomu tak nejspíše až to uvedení Windows 10.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme