Přejít k hlavnímu obsahu

Smartphone na zápěstí

Michal Bareš 24.06.2019

Chytré hodinky přináší oblíbené funkce smartphonu a vydrží běh v dešti i plavání. Chip vyzkoušel 15 nejlepších.

Možnost nosit na zápěstí kompletní počítač patřila ještě na přelomu století do kategorie utopických vtipů, ale dnes je to díky moderním chytrým hodinkám běžná a cenově dostupná záležitost. V současnosti představují smartphony jednu z nejrychleji rostoucích kategorií domácích elektronických pomocníků a jejich výrobě se kromě producentů chytrých telefonů věnují i doposud přísně tradiční výrobci hodinek. Chytré hodinky dnes již nejsou jen doplňkem smartphonu, ale samy o sobě zvládnou řadu praktických funkcí.

Milovníci klasických časoměrů se sice mohou moderním chytrým hodinkám posmívat, ale pravda je, že chytrá mašinka na zápěstí přináší řadu praktických funkcí. Kromě klasické služby v podobě zobrazování času a data nabízí chytré hodinky i přehled o ušlých či uběhnutých kilometrech, srdečním tepu a informují majitele o nadcházejících schůzkách. Ty nejlepší hodinky dokážou dokonce v reálném čase tlumočit konverzaci v několika světových jazycích. Pro výlety do neznámého prostředí se hodí i funkce vestavěné GPS a kompas.

Chytré hodinky se navíc čím dál víc snaží vypadat jako ty klasické. Kromě atraktivní možnosti personalizace obsahu a vzhledu displeje nabízí naprostá většina modelů i možnost snadné výměny pásků a k dispozici bývají hodinky různých velikostí, většinou i včetně menších modelů určených pro ženy. Přes veškeré pokroky miniaturiazace však bývají chytré hodinky stále o něco větší, tlustší a těžší než klasické hodinky.

V naší testovací laboratoři jsme podrobně otestovali 15 modelů a v Chipu 7/2019 vám prozradíme jejich silné a slabé stránky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme