Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Smartphone ve funkci dálkového ovládání? Proč ne, stačí šikovná appka a jde to snadno

Jiří Palyza 02.04.2023

Dálkový ovladač najednou zmizel a vy ho nemůžete najít. Nevadí, ke stejnému účelu můžete využít i mobilní telefon. Jediné co potřebujete, je stáhnout si potřebnou aplikaci a připojit se ke stejné Wi-Fi síti, ve které je i ovládané zařízení. Například televize.

Kapitoly článku

Chytré telefony lze v současnosti používat k nejrůznějším účelům. Ať už jde o navigaci, zájmové focení nebo třeba pro dálkové ovládání televizoru. Funguje to téměř se všemi televizory a smartphony z posledních pár let. Problémy se ztracenými ovladači anebo komplikace s vybitými bateriemi jsou tak minulostí. Stačí jen do mobilu instalovat vhodnou aplikaci.

Dálkové ovládání pro televizory Samsung: Samsung SmartThings

Aplikace pro chytré telefony SmartThings slibuje, že může sloužit v roli ovládacího centra pro všechna zařízení Samsung. Používání aplikace usnadňuje rychlé a snadné připojení. Ovládat s ní můžete různá zařízení od chladniček, až po chytré TV. Aplikace automaticky vyhledá kompatibilní zařízení v okolí, a poté jej umožní několika kliknutími přidat. Jejím prostřednictvím můžete například i streamovat média nebo vybírat televizní kanály a spouštět jejich vysílání.

smartthings-logo

SmartThings – aplikace pro Android

CHIP hodnotí Dobrý

Připojte, automatizujte a spravujte všechna zařízení chytré domácnosti pomocí jediné, snadno ovladatelné aplikace.

Samsung.com/cz/apps/smartthings/

 

Dálkové ovládání pro televizory LG: LG ThinQ

lgtvplus

Vylepšete si zážitek ze sledování smart TV pomocí aplikace LG ThinQ. | Zdroj: LG

Aplikace LG ThinQ je pokračovatelkou předchozí verze LG TV Plus a nabízí majitelům současných televizorů LG pohodlné dálkové ovládání na mobilu. K dispozici jsou navíc další funkce, ke kterým patří například přehrávání hudby nebo zobrazování fotek, uložených ve smartphonu.

LG ThinQ podporuje nejen chytré televizory, ale i další zařízení kategorie "chytré domácnosti", z ekosystému LG ThinkQ. LG ThinQ můžete používat po spárování chytrého zařízení a mobilního telefonu ve stejné síti Wi-Fi. Aplikace je k dispozici nejen pro Android, ale také pro iOS.

lgtvplus-logo

LG ThinQ – aplikace pro Android 4.1

CHIP hodnotí Dobrý

S aplikací získají majitelé současných televizorů LG pohodlné dálkové ovládání pro svůj smartphone se systémem Android. K dispozici je i varianta pro iPhone.

 

Dálkové ovládání pro televizory Philips: Philips TV Remote

philipstv-remote

Proměňte svůj smartphone v dálkové ovládání televizoru Philips Smart TV. | Zdroj: Philips TV Remote

Pomocí bezplatné aplikace Philips TV Remote můžete z chytrého telefonu ovládat současná zařízení Philips, ke kterým patří televizory, přehrávače Blu-ray nebo audio systémy. Stačí k tomu telefon s instalovanou aplikací Philips TV Remote připojit k zařízení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Všechny ovládací prvky klasického dálkového ovladače jsou implementovány v aplikaci: můžete přepínat mezi programy, upravovat hlasitost nebo měnit různá nastavení, například Ambilight.

philipstvremote-logo

Philips TV Remote – aplikace pro Android 2.1.74

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace slouží k dálkovému ovládání různých zařízení Philips, mezi která patří televizory, přehrávače Blu-ray nebo audiosystémy. Aplikace je také k dispozici ve verzi pro iPhone.

Philips.com/c-w/country-selectorpage/tv/tv-remote-app.html

 

Pro všechny značky: univerzální aplikace My Nevo

nevo

Aplikace umožňuje ovládat širokou paletu zařízení: televizory, set-top boxy, audio zařízení, DVD přehrávače a další. | Zdroj: Nevo

Kromě aplikací, které slouží k dálkovému ovládání zařízení jednotlivých výrobců, můžete také použít univerzální aplikaci My Nevo.

Pokud byste potřebovali jejím prostřednictvím propojit smartphone s digitálním zařízením, které není vybaveno Wi-Fi konektivitou, je potřeba přikoupit dodatečné externí rozhraní, tzv. Wi-Fi to IR Bridge. Jde o most mezi Wi-Fi sítí a spotřebiči, ovládanými pouze prostřednictvím IR ovladačů.

Univerzální aplikace My Nevo nabízí mnoho různých funkcí a má přístup k databázi s více než třemi sty tisíci zařízeními. Může tak pro konkrétní typ výrobku nabídnout správné funkce.

nevo-logo

My Nevo – aplikace pro Android 1.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná appka změní váš smartphone nebo tablet s Androidem na univerzální zařízení.

uei.com/nevo-platform, quicksetcloud.com

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud